• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Şükürler Olsun isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2012 / 9:25 |

  Tamamıyla Bayrampaşaspor ile dolu bir haftayı geride bıraktık. Şükürler olsunki yeni haftaya şampiyon olmuş bir takımın taraftarı olarak başlıyoruz. Geçtiğimiz hafta başından itibaren yaşadığımız stresli ve heyecanlı günler artık yerini coşkuya ve gurura bıraktı. Evet artık Bayrampaşa’mız 2.ligde mücadele edecek.

  Tabiki bu günler kolay gelmedi. Sezon başında şampiyonluk ve play off hedefleriyle başladığımız 3.lig sürecinde özellikle ilk devre sonunda yaşanan teknik heyet değişikliği çoğu kişinin kafasında soru işaretleri oluşturmuştu. Yeni gelecek teknik kadro kendi oluşturmadığı bir takım ile ne yapabilirdi soru işaretiydi. Ama yeni teknik direktörümüz Bülent Demirkanlı takımı aldıktan bir kaç hafta sonra bu soru işaretlerini tamamen temizledi diyebiliriz. Zaten takıma iyi günde kötü günde destek veren ve inancını hiç bir zaman kaybetmeyen taraftar alınan başarılı sonuçlardan sonra tekrar şampiyonluk yaşacağını yüksek sesle dile getirmeye başlamıştı.

  Yaşanan bazı aksaklıklar sonucunda belşki direkt olarak şampiyon olunamadı ve bu sevinç play offlara bırakılmak zorunda kaldı. Ama takımın kendine güveni ve oynanan futbol taraflı tarafsız herkesin favorisi olarak Bayrampaşa’yı gösteriyordu. Nitekim play off yarı finalinde belki en zor rakip olarak gösterilen Diyarbakır Bşh.Bld. maçı gelip çatmıştı. Taraftar inancını koruyordu ve haftanın ilk iş günü olmasına rağmen 750-800 kişiyle tribünlerde yerini almıştı. Karşılaşmanın başlama düdüğü ile birlikte rakibini sürklase eden ve sezon içindeki formunu koruduğunu gösteren takımımız karşılaşmadan 2-0 galibiyetle ayrılarak finale yükseliyordu.

  Final maçındaki rakip olan Hacettepespor karşılaşması öncesi tüm semtte adeta bir ayaklanma vardı. Herkes inanmış ve Bayrampaşa’sının 2.lige yükseleceğine garanti gözüyle bakıyordu. Fakat karşılaşma başladığında maçın hiçte kolay geçmeyeceği meydandaydı. Evet takımımız baskılı gözüküyordu ama bu baskı rakibinin izin verdiği ölçüde gerçekleşiyordu. Bunun üzerine birde defansta yapılan bir hata sonucu yenilen gol eklenince herkeste bir acaba sorusu kendini göstermişti. Tribünün bel kemiği sayılan bölüm ise bunu hazmedemiyordu. Herkesin aklına Ümraniyespor ile oynanan karşılaşma gelmişti. Oradada ilk yarıda soyunma odasına mağlup gidilmiş ve takım iyi oynanamıştı. Ama ikinci yarıya çıktığında kendine gelmiş ve galibiyetle ayrılmıştı. Taraftar yine aynı şeyin olacağına, maçın çevrileceğine ve 2.lig sevincinin yaşanacağına inanıyordu. Mağlubiyet bu kadar kolay hazmedilemez içlerdeki inanç bu kaar kolay kaybolamazdı.

  İkinci yarının başlaması ile birlikte taraftar adeta çılgına dönmüş şekilde  bağırıyordu. Tribünde en suskun bölüm bile bu çılgınlığa katılmış ve zıplamaya başlamıştı. Stadda bulunan yaklaşık 2000 kişi deli gibi takımını destekliyor ve adeta sahadaki 12.adam gibi mücadele ediyordu. Tribünlerden gelen bu destek takımada olumlu yansımız ve sağlı sollu ataklar geliyor ama bir türlü top ağlarla buluşamıyordu. Artık son 10 dakikaya gelindiğinde tribünde resmen pestili çıkan taraftarlarda yavaş yavaş yorulma işaretleri başlamıştı. Tam bu esnada stadında maç oynadığımız ve tribündede bizlere destek veren Bucaspor’lu taraftarlar çıktı ortaya. Kendi takımları gibi gördükleri Bayrampaşa’ya muazzam destek vermeye başladı. Bu bir kıvılcım olmuştu ve tribünler yine kendine gelmişti. İşte tam o esnada beklenen an geldi.

  Sağ taraftan gelen ortaya Eren öyle bir kafa çaktıki adeta tribünlerin isyanına kulak vermişti. Topun ağlarla buluşmasıyla inancını hiç kaybetmeyen tribünler adeta yıkıldı.  Tribünün en üstündeki taraftarelar bile gol ile birlikte neredeyse öndeki demirleye yığılmıştı. Herkes kendinden geçmiş ve kupanın bir kulbuna hep birlikte yapışmıştı. 5 dakika sonra Abdullah’ın ayağından gelen gol zaten delirmiş olan tribünleri çılgına çevirdi. Öndeki demirlerden aşağıya atlayanlar , yerlerde sürüklenenler, Buca’lısı , Bayrampaşa’lısı birbirine sarılan insanlar ve mutluluk gözyaşları. Son dakikalar geçmek bilmedi belki ama hakemin bitiş düdüğü ile karnaval yerine dönen tribünler ve saha içi haklı gururu yaşıyor ve çekilen cefaların son bulduğunu haykırıyordu. Bayrampaşa şampiyon olmuştu ve gerek staddaki 2000 taraftar gerekse semtte televizyon başındaki binlerce insan çılgına dönmüştü. Yağan yağmur bile kimseyi etkilemiyordu herkes sırılsıklam olmuştu ama insanların gözlerinden akan yaşlar zaten yağmur gibiydi.

  1 hafta boyunca günlerinin tamamı neredeyse yollarda ve takımının peşinde geçen taraftar artık şampiyon bir takımın taraftarıydı. Sezon boyunca imkanların elverdiği ölçüde her maçta takımının yanında olan kemik kadro ise sevinçle birlikte haklı bir gurur yaşıyordu. Çünkü bu takımın şampiyon olmasında yönetimi, teknik kadrosu ve futbolcusu kadar kendilerininde emeği olduğunu biliyordu. Şu zamanlarda herkes şampiyon bir takıma sahip olduğu için sevincini haykırıyor haklı olarak. Bundan bir kaç ay sonra belki bu çoşku bir nebze kaybolacak ama takımının peşinden heryerde olan bu KEMİK TARAFTAR KADROSU yine ait olduğu yerde tribünlerde olacak ve sevdasını hiç bir zaman YANLIZ BIRAKMAYACAK.

  BAYRAMPAŞALI OLMANIN GURURU BİZLERE YETER..

  BAYRAMPAŞALILAR

  Yorumlar

  1. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ hasan gür

   Burada havlama bakayım.. Hadi koçum başka kapıya..

  2. hasan gür dedi ki:

   Edit

  3. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ deniz

   Bülent Demirkanlı ile bu konuda bir görüşme yaptığımızı ve aldığımız cevapları yayınladık. Kendisinin bu konuda neler söylediğini o konudan okuyabilirsiniz. Anlaşma olur yada olmaz biz bilemeyiz. Ayrıca bilmemizi gerektirende birşey yok. Biz taraftarız ve taraf olmanın gereklilikleini yerine getirmek birinci düşüncemiz ve amacımız olmalı.

  4. deniz dedi ki:

   bu hoca ile anlaşmazlar unutma admin hoca uyanık bütçe ister bunlarda o bütçeyi karşılayamazlar zaten hoca başka takımla anlaşmış her şey formalite

  5. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ deniz

   Nereden çıkardınız bu komik haberi bilmiyoruz ama hocamızla daha bugün konuştuk herhangi bir sıkıntı yok 😀

  6. deniz dedi ki:

   hoca sinirlenip gitmiş admın bi haber var mı

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20