• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Stadımız Yok Olmasın isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 6 Ağustos 2012 / 10:35 |

  Bildiğiniz üzere takımımızın bu sezon kendi evinde yani Çetin Emeç’te maçlarını oynaması şu anda zayıf bir ihtimal olarak duruyor. Deprem riski sebebiyle TFF tarafından maçlarımızı Çetin Emeç’te oynamamıza izin verilmiyor. Kulübümüz her ne kadar itiraz etmiş olsada bu sezon maçlarımızı başka bir stadyumda oynayacağımız neredeyse kesin gibi birşey. Fakat asıl gözden kaçan ve önem arz eden başka bir konu mevcut. Yeni stadımızın yeri !!

  Tarihi günlere ev sahipliği yapan, ülkemizin güzide futbolcularının ve güzide kulüplerinin maçlarını oynadığı, son 3 sezondur ilçemizin ismini taşıyan Bayrampaşaspor’umuzun maçlarını oynadığı, bazen sevinç bazende hüzün gözyaşlarıyla ıslanan Çetin Emeç Stadyumunda maç oynanmayacak.  İnsan hayatı tabiki herşeyden önemlidir.. Olası bir yıkımda yanacak canların hesabını tabiki kimse veremez. Bu sebeple stadımızın yıkım kararına diyecek birşeyimiz haliyle yoktur. Ama bizim diyeceklerimiz yeni yapılacak stadın yeri konusundadır. Stadın yıkım haberi duyulduktan sonra taraftarın içinde oluşan burukluk son dönemde söylenmeye başlayan laflardan sonra yerini kızgınlığa bırakmaya başladı artık.

  Yeni yapılacak stadyumun mevcut olan stad arazisine değil ilçe dışına doğru bir yere veya Metris cezaevinin oraya yapılacağı söyleniyor. Oysaki stadın şu anda olduğu yerde bu semte ve takıma gönül vermiş binlerce insanın kalbi yatıyor.  İlçe idaresinde bulunan yönetici konumundaki insanlar belki bu bağı anlayamaz ama bu semtin insanı için bazı değerler vardırki asla unutulamaz.. İşte bu değerlerden biride Çetin Emeç Stadyumu’dur. Stadın hemen yanında yıllarca yapımı beklenen kulüp tesisleri bulunmasına rağmen stadın şu anki yerine değilde başka bir yere yapılması kadar saçma birşey olamaz. Stadın arazisinin değerini elbetteki tahmin edebiliyoruz. Fakat bize göre bazı değerler paradan daha önemlidir ve satın alınamaz. Endüstriyelleşen futbol dünyasında sevgisini amatörce ve içten yaşayan insanlara reva görülmeyecek derecedeki uygulamalar eninde sonunda bunları oluşturan kişilere bir tokat gibi geri dönecektir.

  Umuyoruzki stadımızın yeri konusunda söylenenler sadece bir söylentiden ibarettir ve kimsenin aklında gerçekleşmesi konusunda bir düşünce yoktur. Şuna herkes inansınki, bu taraftar yapılan iyilikleri unutmayacağı gibi yapılan kötülükleride unutmaz. Ve herkes şunu bilsinki, bu taraftarın susmaktan vazgeçtiği anda  çıkaracağı ses gökgürültüsü gibidir. Karşısında KİMSE DURAMAZ. Aklında başka düşünceler taşıyan insanlar var ise bunuda aklının bir köşesine yazsın istedik.

  Endüstriyelleşen futbola inat , yaşasın tribünsel hayat..

  BAYRAMPAŞALILAR

  Yorumlar

  1. erdoğan dedi ki:

   yıllarca stat boş kaldı neden yıkmadılar takımımız 2 lige cıkıncamı yıkmak isdediler bayrampaşanın üzerine oyunlar oynanıyor

  2. özgür kocalar dedi ki:

   var olan değerleri yok etmek sonrasında derinden gönül bağı olan bu semtin güzel insanlarında derin hasarlar yaratır.
   bu güzel semtin bu güzel stadı değilmidir haftada birde olsa yıllardır görmediğimiz dostlarımızla buluştuğumuz muhit.
   bayrampaşa bayrampaşalılarındadır. stadın yeri bayrampaşadır. farklı mekanlara götürmek derin acılar verir bizlere.
   şimdi herkes elini taşın altına soksun ve bu hayatı himayesine alan ranttan paradan uzak durup değerlerine sahip çıksın..
   HAYDİ BAYRAMPAŞA…

  3. stadımızı yıkamayacaklar yıkarlarsa bizde onları yıkarız

  4. mehmet dedi ki:

   arkadaşlar, kemal kardeşimiz stadın yerine toki evleri istiyormuş farkındamısınız???

  5. kenan dedi ki:

   belediye kendi memurunu niye başkan yaptı belli oldu ama bu millet keriz değil her şeyin farkında

  6. kemal dedi ki:

   STADIMIZIN YERİNE TOKİ EVLERİ İSTEMİYORUZ BAŞKAN

  7. fatih dedi ki:

   sımdı sıra stadamı geldı butun ıs bıtdı sıra bundamı

  8. ygt1907 dedi ki:

   #ÇETİNEMEÇYOKOLMASIN!!!!

  9. Alper dedi ki:

   twitter’e #bayrampasastadiyokolmasin yazalım tepkimizi gösterelim !

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20