• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Stad Muamması isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: ozgur | tarihYayınlanma Tarihi : 20 Eylül 2012 / 21:41 |

  Son zamanlarda Bayrampaşa’da en çok konuşulan konu kuşkusuz stad meselesi. Sokaklarda, kahvehanelerde konu mutlaka dönüp dolaşıp bu stad işine geliyor. Herkesin bildiği üzere mevcut olan stad yıkılıp Metris cezaevinin yanına bir stad yapılması gündemde.

  Şimdi gayrı resmi ağızlardan böyle bir olayın olmadığı söyleniyor ama henüz resmi bir açıklama yok. Bu durum böyle olunca her kafadan bir ses çıkıyor ve ortaya tam bir karmaşa çıkıyor. Stad meselesi ilk olarak altı ay önce Belediye başkanının bir dernek ziyaretinde projeyi anlatmasıyla dillendirilmeye başlandı resmi makamlarca. Tabi o zamanlar böyle bir olaya kimse ihtimal vermediği için üzerinde durmadı. Sezon öncesi ‘’ depreme dayanıklılık ‘’ testine giren stad sınavı geçemiyor. Bununla ilgili 2 tane üniversite raporu olduğu biliniyor. Konu İl Spor müdürlüğüne aksettiriliyor ve gerekli işlemler başlıyor. Yıkılma riski olduğu için doğal olarak stad ta müsabaka oynanmasına izin verilmiyor. ( Şunu bir kez daha izah edelim. Hiçbir Bayrampaşa’lının stadının yıkılmasına itirazı yok. Elbette ki stad da bir risk varsa oynanmasın, kimsenin canını riske atmaya gerek yok )

  Buraya kadar her şey normal seyrinde ilerliyor, işler bundan sonra karışıyor. Arkadaşlarımız stad meselesini öğrenmek için İstanbul İl Spor müdürü Numan Güzey’i ziyarete gidiyorlar. Stadın durumunu sorduklarında Numan Güzey, İl spor müdürlüğü ile Bayrampaşa Belediyesinin anlaştığını, stadın yıkılıp orada Mobilyacılar sitesi kurulacağını, stadın ise Metris cezaevinin yanındaki araziye yapılacağını arkadaşlarımıza söylüyor. Anlaşmanın yapıldığını işin sadece imzalara kaldığını anlatıyor. Burada iş belediyede bitiyor. İstanbul İl Spor müdürlüğü, belediyenin gösterdiği yere stadı yapmakla mükellef. Çok ekstra durumlar olursa kendi insiyatifini kullanabilir ama şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Şu ana kadar İstanbul İl Spor müdürünün açıklamasından başka kimsenin bizlere bir açıklama yaptığı yok. Ortada tam bir kaos durumu söz konusu. Belediye yetkililerine bu durumu sorduğumuzda kimseden tatmin edici bir cevap alamıyoruz.

  Şu anda en yetkili merci olarak gözüken Belediye başkanımız hala suskunluğunu koruyor. İlçe meclisinde resmi olarak böyle bir konu görüşülmemiş. Sadece belediye başkanı İlçe meclisinde oraya stad yapacaklarını olmazsa ( neden olmuyorsa ) mobilyacılar sitesi yapacaklarını söylemiş. Madem ortada böyle bir durum yok İstanbul İl Spor müdürü neden böyle bir açıklama yapıyor. Bu ciddi ithamlara neden Belediye başkanı hala cevap vermiyor ? Kaldı ki alttaki resimdede görüleceği gibi Metris’in yanı denen, şu anda boş olan arazi  Esenler Belediyesine ait. Bayrampaşa belediyesine ait olan alanda askeriye, mezarlık ve İski bulunmakta. Esenler belediyesinden o arazi nasıl alınacak ? Bayrampaşa sınırları içerisinde yapılacaksa şu anda mevcut olan alanlar nasıl boşaltılacak ?

  Birde olaya çevresel, sportif ve siyasal olarak bakalım. 1999 depremini hatırlayın. Merkezdeki insanlar nereye gitti ? Binlerce insan, günlerce stad ta yatıp / kalktı. Stadları sadece 15 günde bir futbol oynanan yerler olarak görmemek lazım. İstanbul’da deprem riski yüksek bir yer ve önümüzdeki senelerde Allah göstermesin ama bir deprem bekleniyor. Peki bu depremde o kadar insanı nereye göndereceksiniz ? İnsanları toplayacağınız bir alan varmı Bayrampaşa’da ? Yapacak olduğunuz mobilyacılar sitesindemi kalacaklar yoksa otobüslerle Metris’emi taşınacak.

  Merkezde yürüyüş yapabilmek için şu anda tek yer stad. Sabahları onlarca insan orada yürüyüş yapıyor, ilçenin her tarafı beton. Sportif olarak bakıldığında Bayrampaşa Spor kulübü en çok merkezdeki mahalleler tarafından destekleniyor. Takımı buradan çekip alırsan taraftar gücünü ve o semt olgusu koparmış olursun. Daha sadece 1 hafta Güngören’de oynadık ve bir maçta neler çektiğimiz ortada. Kaldı ki stad yapılmak istenilen yere gitmek Güngören’e gitmekten daha zor. Siyasal açıdan bakıldığında seçimlere bir sene kaldı ve böyle bir karar almak ne kadar doğru tartışılır. Şu anda ortada net bir durum olmadığı için halk sessiz gibi gözüküyor ama bu stadı oradan kaldırma girişiminiz bile nasıl bir tepkiye dönüşeceğini tahmin edemezsiniz.

  Evet şu anda Belediye yetkililerin sessizliği yüzünden ortada büyük bir bilgi kirliliği var. En kısa zamanda Belediye başkanının çıkıp açıklama yapması gerekiyor. Eğer gerçekten böyle bir niyetleri varsa niye herkes den gizleniyor. Böyle bir kararı Bayrampaşa insanına sormadan nasıl verebiliyorlar. Biz Belediye Başkanımız Atilla Aydıner’i dürüst birisi olarak tanıdık ve öyle kalmasını umut ediyoruz. Profesyonel liglere çıktığımızdan beri Belediye’nin Bayrampaşa Spor Kulübüne vermiş olduğu desteği kimse inkar edemez. Umut ediyoruz ki bu sadece söylentiden ibaret olsun ve stad yine aynı yere bir an önce inşa edilsin. Aksi bir kararda Bayrampaşa Spor Kulübüde bu kararı alanlarda çok büyük zarar görecek.

  Yorumlar

  1. ZoZo dedi ki:

   stad giti sandıkda gorüşürüs atilla bey

  2. mehmet dedi ki:

   sayın atila aydıner ve yanındakiler çıkıp stadla ilgili bir açıklama yapamıyor neden ? çünkü stadın yıkılıp yerine gelir getirici bişeyler yapılmasını söyleyen kendisi yani maçların bu sene burda oynanmasını istemediler olayı soğutmak içinde oraya buraya yer gösterdiler stad için kısaca yoldaki çocuklar bile biliyorki tirübünler parça parça yıkılır parça parça yapılır hemde maçlar oynanır örnekleride çoktur takımda ve taraftarda mağdur olmaz ama şimdi daha iyi anlaşıyorki başarılı ve dürüst şafak aydın başkanı istemeyip kulübü ele geçirme sebebinizin ne olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz ama bu zihniyetle biyere varamazsınız başarıda hayal olur

  3. sosa dedi ki:

   metris den vazgeçtşler şimdide arnavutköy çıktı orası müsaitmiş

  4. özgür dedi ki:

   tabi oyalama değildir inş

  5. özgür dedi ki:

   bizim kahveye geldiler geçenlerde stad olacak ama spor bakanlığından haber bekliyoruz dediler hadi hayırlısı inş

  6. özgür dedi ki:

   evet cezaevi çpk müsait acil açıklama atila aydıner

  7. Bulent dedi ki:

   Bayrampasamizda yillarca cezaevinin,halin,otogarin ve sanayinin kahrini cektik.Stadimizin yuruyerek gidilebilecek mesafede yapilmasi gereklidir.Bunun icin en uygun yer cezaevinin yeridir.Uc bin konut yapip kimlere peskes cekilecek bu alan?

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20