• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Son Dakika Kabusu isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 1 Ekim 2012 / 8:17 |

  Geçtiğimiz hafta içinde almış olduğumuz kupa zaferi ardından hafta sonunda oynadığımız Tokatspor maçında yine son 10 dakika içinde yediğimiz golle sahadan mağlubiyetle ayrıldık. Geri kalan 4 hafta almış olduğumuz 3 mağlubiyetin 2’sinde son 5 dakika içinde , 1’ine ise son 20 dakika içinde yediğimiz goller etkili oldu maalesef. Bu durum sezon başında yazdığımız bir yazıda olduğu gibi 45 dakika durumunu akıllara getiriyor yine. Karşılaşmanın ilk yarılarında oynadığımız dirençli ve mücadeleci futbolu nedense ikinci yarılarda , özellikle maç sonlarında sahaya yansıtamıyoruz.

  Bu duruma konsantrasyon bozukluğuda diyebiliriz ama asıl dememiz gereken sanırız kondisyon eksikliği. Takımdaki futbolcularımız karşılaşmanın 90 dakikasını bitiremiyorlar nedense. Özellikle son 10-15 dakikada oyunun üstünlüğünü tamamen rakibimize veriyoruz. 3-2 kazandığımız Denizli maçındada maalesef bu durum böyleydi. Rakibimiz 10 kişi olmasına rağmen takımımızı son 10-15 dakika ablukaya almıştı. Bu durumu tabiki en iyi hocamız bilecektir ama orta sahadaki eksikliğimizin bu duruma düşmemizde en önemli etken diye düşünüyoruz. Defans ile hücum hattı arasındaki bağlantıyı sağlaması gereken ve gelen rakip ataklarının ilk karşılanacağı yer olan orta sahadaki yetersizlik rakibin bu bölgeyi elini kolunu sallayarak geçmesine ve direkt defans hattı ile  karşı karşıya kalmasına sebep oluyor. Maç boyunca orta sahadan gerekli desteği alamayan defans bloğununda devamlı mücadele etmek zorunda kalması maç içinde dinlenme olanağınıda ortadan kaldırıyor.

  Maç başındaki ve ilk yarıdaki gücü bu sebeple zayıflayan defans bloğununda maçın son anlarında rakip takım ataklarınada aynı şiddette karşı koyması tabiki beklenemez. 90 dakika boyunca canla başla mücadeleye hangi ciğer dayanabilir bizde bilmiyoruz. ama defans oyuncularımızın ciğerinin dayanmadığı aşikar. Bunun en büyük sebebi bir önceki paragrafta belirttiğimiz üzere orta sahadaki yetersizliktir. Bu bölgede oynayan oyuncuların isabetsiz pas trafiği ve çıkarken kaptırılan topların rakip atağına dönüşmeside defans hattımızı aşırı derecede yıpratıyor. Tabiki buna çözüm bulacak kişi hocamız sayın Bülent Demirkanlı’dır. Kendiside eminizki orta sahamızın bu yetersizliğinden ve son dakikalarda yediğimiz golelrden dolayı kaynaklanan mağlubiyetlerden rahatsızdır. Ama bu soruna çözüm bulacak tek kişide hocamızdır.

  2.ligde yeni bir takım olmamıza rağmen almış olduğumuz 3 mağlubiyetinde aslında bedavadan alınan mağlubiyetler olduğunu gördükçe içimiz daha çok acıyor. Bu maçlardan puan veya puanlarla ayrılmamız gerekirken çok basit şekilde alınan mağlubiyetler sebebiyle takımımızın kendisine olan özgüveninide yitirmesinden korkuyoruz. Ligin ilk maçı olan Balıkesir maçında son saniyede yenen gol, Kızılcahamamspor maçında son 17 dakikada yenen gol ve dün oynanan Tokatspor maçında son 5 dakikada yenen gol olmasa bu maçlardan alacağımız puanların lige ve takımada olumlu yansıyacağı aşikardı. Alınan mağlubiyetlerin zaten kendi sahasında oynayamayan takımını Güngören’de izlemek zorunda kalan taraftarlarında maçlara gelme azmini ve isteğini kırıyor diye düşünüyoruz. Alınacak puan veya puanlar hem stadı yadırgayan taraftarların tribünleri doldurmasına ve alışılagelmiş muazzam desteğini vermesine, hemde takımın özgüvenin yerine gelmesine sebep olacaktır. Umuyoruz ki bu hafta oynanacak zorlu Altay maçı ile birlikte takımımızda kendine gelir ve galibiyet serisine başlayabilir.

  Takımımızın en kısa zamanda kendi kimliğine bürünmesini diliyor, takımımıza  inanıyor ve güveniyoruz..

  bayrampasalilar.com

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20