• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder
  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2012 / 13:06 |

  27.Eylül.2012 Perşembe ( yarın ) günü saat 14.30’da Gaziosmanpaşa ile deplasmanda oynayacağımız maça Güvenlik Kurulunun almış olduğu yasak kararı sebebiyle gidemiyoruz.

  İlk başta şunu söylemek istiyoruz ki tek maç eleminasyon sistemine göre yapılan bir kura çekiminde tarafsız sahada olması gereken bir karşılaşmaya evsahibi-deplasman statüsü neden kazandırıldığını hala daha anlamış değiliz. Bunun üzerine tek maç olarak oynanacak ve kazananın tur atlayacağı bu maça deplasman takımının taraftarının alınmayarak takımın destekten yoksun bırakılmasınıda anlamış değiliz. Şimdi bu kararı alan yetkili mercilere sormak istiyoruz ; bu karar ile böylesine önemli bir maçta evsahibi takımı kayırmış olmuyormusunuz ? Alınan bu karar ile maça gelecek olan deplasman takımını neden tamamen destekten yoksun bırakıyorsunuz ? Elbette bu sorulara verilecek cevaplar vardır. Ama verilecek cevapların ne olduğunu tahmin edebiliyoruz. İki takım taraftarları arasındaki gerginlik. Peki bu maçtan daha fazla gerginliklerin olduğu maçlarda almış olduğunuz güvenlik önlemlerini bu maçta uygulayamıyormusunuz ? Biliyoruzki istediğinizde taraftarların birbirlerini ancak stad içerisinde bile görmesini sağlayabilirsiniz. Stad dışındaki güvenlik sorununa isteseniz çok rahat çözüm bulabilirsiniz. Ama bunu yapmak yerine deplasman takım taraftarlarına, bizlere yani BAYRAMPAŞALILAR’a yasak getirerek herşeyin önüne geçmeyi düşünüyorsunuz. Bunu yaparkende iki kulübün eşit şartlarda mücadele etme hakkını elinden alıyorsunuz. Baştada dediğimiz gibi takım kayırıyorsunuz. Artık söylenecek söz bulamıyoruz.

  Şimdi gelelim alınan kararda sebeplerden biri olarak gösterilen internetteki yazılara. Daha doğrusu sanal tribüncülere. Sanaldan asıp kesen, aklı sıra gider yapan internet farelerine !! Kupada eşleştiğimiz tarihten bu yana resmi internet sayfalarımızda bu şekilde yazılar olmamasına , yazılar yazmamaya özen gösterdik. Sayfalarımıza yazan rakip takım taraftarlarının yazılarınıda sildik kendi taraftarlarımızın yazılarınıda sildik. Fakat aynı özeni maalesef rakip takım sayfalarında göremedik. Sanaldan kendilerini tatmin etmek için yazılar paylaşan, üyelerinin ettikleri küfürleri ve yazdıkları tahrik edici yazıları kaldırmayan ve bu kararın alınmasına çanak tutan sizler bu kararın alınmasındaki sebeplerden birisiniz. İnternette kendinizi tatmin etme yolunu seçeceğinize maç günü takımınıza destek olmayı seçseydiniz bu kararın alınmasına belkide engel olabilirdiniz. Ama siz olması gereken yolu seçmeyerek bu karara en büyük destekçilerden biri oldunuz. Tribün kültüründe bir takım taraftarı kendi evine deplasman taraftarı alınmasını ister her zaman. Amaç sadece stad dışında olay olması değil stad içinde takımına destek vererek gücünü rakip takıma ve taraftarına göstermektir. Ama bu kültürden ne kadar uzak olduğunuz, bu maçın bir sokak kavgası olduğunu sandığınız belli oldu bu şekilde davranarak.

  Futboldan ve tribünlerden bu kadar yakınken bu kadar uzak olduğunuz halen daha paylaşılan yazılardan anlaşılmaktadır. Dün yasak kararını öğrendikten sonra bile bu yasak kararının ne anlama geldiğini anlayacak kapasiteye sahip olmadığınız aşikar. Devletin resmi kurumlarınca alınan bir karara uyulmayacağını düşünmeniz bile bir komedi. Hatta biz 3 sene önce geldik sizde geleceksiniz türünden yazılar varki gerçekten bizleri güldürüyor. Son karşılaşmamızda geldiğiniz maçta böyle bir yasak yoktu güzel insanlar. Tıpkı o maçtan önceki maça bizimde geldiğimiz zamanda olduğu gibi. Hala bu şekilde aklınız sıra yazılar yazacaksanız şunu bilinki kendinize güldürmeyi iyi beceriyorsunuz. Birde etkinlik sayfanızda bir yazı var bir üyeniz tarafından yazılmış. Yazıda aynen şöyle yazıyor ” gelemeyeceğinizi herkes biliyordu ” Bu yazıdan iki anlam çıkar bize göre. Ya bu yasak kararının alınması için bu kadar yazıp çiziyordunuz amacınıza ulaştınız.. Yada böyle bir kararın alınacağını daha öncedende biliyordunuz o yüzden rahatça yazıp çiziyordunuz.

  Artık fazla uzatmaya gerek görmüyoruz. Gördüğümüz ve bildiğimiz bir şey varki  alınan bu yasak kararı sebebiyle yarın oynanacak maçta takımımızın yanında olamayacağız. Devlet güçlerinin almış olduğu bir kararın aksi yöndede yanine karşı şekildede davranmayacağız. Üstelik bütün tribüncülerin ortak sıkınıtıs olan sporda şiddet yasası varken ! Bu yönde davranışta bulunmamız için sözde dalga geçtiğini ve tahrik ettiğini düşünen kuş beyinlilerinde yazdıklarına gülüp geçeceğiz. Unutmayınki bu karar 7.haftada bizimle deplasmanda oynayacağınız maç içinde emsal teşkil edecektir..

  Takımımıza yarın oynanacak mücadelede başarılar diliyoruz.. Yanlarında olmamızı engelleyen kararlara inat bizlere tur sevincini yaşatmalarını bekliyoruz.

  BAYRAMPAŞALILAR

  Yorumlar

  1. Hakan dedi ki:

   Kimse sevdamıza kelepçe vuramaz.Deplasman tribününe almıyorlarsa bizde ev sahibi olarak gireriz.Hayırlısıyla orada olacağım.İnşallah galip geliriz.

  2. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ Murat Ekici

   Aleyküm Selam

   Aradaki husumetin büyüklüğüde , internetten 3 senedir birbirine söven fakat hayatları boyunca birbiriyle kavga bile etmemiş iki tribünün bu noktaya gelmesi hep bu sanal kahramanların işi değilmi zaten. 14-15 yaşındaki veletlerin asmaları, kesmeleri hiç bitmedi bitmeyecekte. Neyse.. Dediğiniz gibi yapacak bişey yok. Sizinde davanızda başarılar..

  3. Murat Ekici dedi ki:

   Selamun Aleyküm.
   Facebook vb Sanal ortamlarda kimsenin yazmaması için uyarılar yaptık ama kendini bilmez bazı sanal tribüncüler kendi kendine yorum yaptılar. Sanki 2 semti kendileri tek başına kurtarıcak. Neyse biz herşey için özen gösterdik ama dinleyen olmadı. Yapıcak bişey yok. Davanızda Başarılar..

   GAZİOSMANPAŞALILAR..

  4. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ BAYRAMPAŞALI

   Bu akşam saat 20,00-21,00 arası tesislerde takımımızın yanına gidiyoruz. Gelmek isteyenlerin belirtilen saatte Yahya Kemal parkında olmaları yeterli.. Getirebilen meşale getirsin.

  5. BAYRAMPAŞALI dedi ki:

   Takımı tesislerden uğurlucakmıyız ?

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20