• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Puan eşitliklerinde ne olur? isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 11 Nisan 2016 / 8:03 |

  hesaplar

  2015-2016 sezonu TFF Futbol Müsabaka Talimatı’na göre takımların birbiriyle oynadıkları tüm müsabakalar tamamlandıktan sonra, eş puana sahip takımlar kendi aralarındaki müsabaka sonuçlarına göre sıralanacak.

  Artık son 3 haftasına girdiğimiz ve geçirdiğimiz berbat sezon sebebiyle uzun yıllar sonra küme düşme korkusunu ensemizde hissettiğimiz ligimizde, küme düşme potasındaki rakiplerimizle lig sonunda puan eşitliği yaşamamız durumunda nasıl bir tablonun ortaya çıkacağını sizler için toparladık. Umuyoruzki bu sonuçlar takımımızın aleyhine olarak gerçekleşmez ve bu hesaplara gerek kalmadan puan farkıyla rakiplerimize üstünlük sağlayabiliriz

  İşte sezon sonunda puan eşitliği yaşamamız halinde kimin daha avantajlı olduğunu ve rakibinin üzerinde yer alacağını gösteren çalışmamız.

  Kahramanmaraş :

  İlk devrede rakibimizle 1-1 eşitlik sonrası, ikinci devrede oynanan maç 1-0 galibiyetimizle sonuçlandı. Lig sonunda bu takımla puan eşitliği yaşamamız durumunda genel averaja bakılmaksızın takımımız puan cetvelinde rakibinin üzerinde yer alacak.

  Hatayspor :

  İlk devrede oynadığımız karşılaşma takımımızın 1-0 galibiyetiyle sonuçlanmıştı, ikinci devrede oynanan maç ise 0-0 eşitlikle sonuçlandığı için lig sonunda bu takımla puan eşitliği yaşamamız durumunda genel averaja bakılmaksızın takımımız puan cetvelinde rakibinin üzerinde yer alacak.

  Anadolu Üsküdar :

  İlk devrede kendi evimizde oynadığımız karşılaşmada rakibimize 4-0 gibi bir sonuçla üstünlüğümüz bulunuyor. İkinci devrede henüz maçımız oynanmadığı için ilk devrede almış olduğumuz galibiyeti sağlayan gol averajı yani 4 farkın altındaki her mağlubiyetimiz lig sonunda oluşacak puan cetvelinde genel averaja bakılmaksızın rakibimizin üzerinde olmamızı sağlayacak. Olası bir 4 farklı mağlubiyetimizde ise bu sefer puan cetvelinde genel averaja bakılacak.

  Pazarspor : 

  Puan cetvelinde aramızdaki 6 puan farkla belkide en az düşündüğümüz takım. Aynı zamanda ligin her iki devresindeki karşılaşmayıda takımımız kazandığı için olası bir puan eşitliğinde takımımız puan cetvelinde rakibinin üzerinde yer alacak.

  İşte küme düşme potasındaki 4 rakibimizle aramızdaki ikili averaj durumu bu şekilde. Oluşan tabloya göre lig sonunda bu takımlardan herhangi biriyle veya hepsiyle puan eşitliği yaşamamız durumunda futbol müsabaka talimatı gereği takımımız 4 takımında üzerinde yer alarak 2.lig’de kalan takım olacaktır.

  Baştada dediğimiz gibi umuyoruz ki yukarıdaki bu hesaplara gerek kalmadan lig sonunda oluşacak puan cetvelinde takımımız rakiplerinin puan olarak üzerinde yer alır ve kötü geçen bu sezonu 2.ligde kalarak noktalar.

  bayrampasalilar.com

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20