• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Paşadan Gövde Gösterisi isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: hakan kartal | tarihYayınlanma Tarihi : 19 Şubat 2013 / 20:58 |

  Spor Toto 2.lig Beyaz grupta son haftaların en formda takımı Bayrampaşaspor, ligin ilk yarısında özellikle kendi sahasında başarılı sonuçlara imza atan ekiplerinden Tokatspor’u ilk yarıdaki inanılmaz tempolu futboluyla sürklase etti.

  Sezon başında eldeki kadronun iyi kullanılmamasından kaynaklanan ciddi sorunlarla boğuştu Bayrampaşa. Bu maça gelene kadar özellikle dış sahada zor kaybeden bir takım görüntüsündeydi. Bu durum son 9 maçtaki direnişin temellerini oluşturduğu gibi, bu dinamik yapının teknik açıdan desteklendiğinde takımın formunun kalitesinin karşılığı olduğunu gösteriyordu net olarak.

  Uzun zamandır iç saha maçlarını izliyorum takımın. Kadro yapısının ve kadro içindeki uyumun farkındayım.  Murat Hocanın takıma verdiği özgüvenle, taraftarın inanılmaz desteğinin birleşmesi, ligin başındaki acemi futbolu unutturdu. Ligin iyi takımlarına karşı gösterdiği dirençle Bayrampaşa artık sadece beyaz grubun değil, türkiye liglerinin son zamanlarda en iyi çıkış yapan ve üst düzey futbol oynayan takımlarından biri. Türkiye kupasında Kasımpaşa maçına kadar beklentilerden ötesini verdi bu takım. Kaldı ki, o maçta özellikle 2. yarıda bir süper lig takımı nasıl sahasına hapsedilir, bunu gösterdi Bayrampaşa.

  Gelelim maça. İlk yarı müthiş bir Bayrampaşa vardı sahada. Yardımlaşma, pas yüzdesinin yüksekliği ve rakibi yıldıran kanat akınlarıyla neye uğradığını anlayamadan 3 gol yedi Tokatspor. Belkide bu haftaya kadar hiç bu kadar çaresiz kalmamıştır Tokat ekibi. Otoritelerin favorisi onlardı ama futbol sahada oynanıyor.

  İlk 45 dakikada özellikle sol taraftan inanılmaz akınlarla geldi Bayrampaşa rakibinin üzerine. Sağ kanatta Abdullah Yusuf Şimşek’i hatırlattı bana. Mehmet, Ziya ile inanılmaz uyumlu göründü. Hayrullah, Tufan ve Ziyanın dilinden anlıyor gerçekten. ikisini de çok iyi besledi maç boyu. 3 golde sol kanattan ve kısa driplinglerle geldi.  Ve atılan her gol yaratıclık kokuyordu, emek vardı hepsinde, inatla yapılan pres meyvesini verdi. Özellikle Hayrullahın golüne bayıldım. İşte bu dedim, forvet hattında hücum kademesi nasıl yapılır, derslik bir goldü o 3.gol.

  Abdullaha ayrı bir parantez açmak istiyorum. Abdullah topu çok seven bir kanat oyuncusu. Takım içinde ona atılan her topta desteğe ihtiyacı var Abdullahın. Kanatta Tokat sol bekini çaresiz bırakan çalımlarıyla hem sağ bekinin rahat ileri çıkmasını sağladı , hem de rakip stoper ve ön liberosunun alan savunmasını bozdu. Gollerde sağ kanat görünmedi ama yıpratıcılığını ve defansın dengesinin bozulmasında baş aktördü Abdullah.

  İlk yarıda frikikten bir şutu direkten döndü, bir de gördüğüm kadarıyla  faulle alakası olmayan golü iptal edildi Bayrampaşanın. Maçın hakeminin tek hatası sanırım bu pozisyon. İlk yarı skoru 5-0 olabilirdi. Hatta karşı karşıya yüzde yüzlük bir pozisyonu var Tufanın. Futbolda sürklase kelimesini yaşadı rakip takım.

  2.yarı orta sahada hakimiyet yine Bayrampaşanındı. 70. dakikaya kadar Tokat takımı 3 pas yapamadı neredeyse. Bu dakikadan sonra Bayrampaşada yorgunluk başladı. Ama panik hiç olmadı. Yine ayağa yapılan paslar, çıkana kadar Abdullah üzerinden sürüklenen kanat akınlarıyla son 10 dakikaya kadar Tokatsporun neredeyse gollük pozisyonu yok denilebilir. Zaten attıkları gol de çok uzaklardan Ozanla geldi. Bu gol bu hafta liglerde atılan en güzel gol seçilebilir. Tokat ekibi bu gol dışında etkisizdi, Namık hocanın anlamsız itirazları, kendi seyircisini tahrik eden davranışlarına anlam veremedim. Bence Namık hoca takımına deplasmandaki korkak ve silik futbolun hesabını sormalı. Bayrampaşayı hafife almanın cezasını ağır bir yenilgiyle ödedi anadolu ekibi.

  Son olarak Murat hoca için bir paragraf açacağım. Futbolculuğundaki dinamik görüntüsünü hocalığında da gösteriyor. Çalıştırdığı takımların tamamına yakını Murat hocanın karakterini taşımakta. Kutluyorum kendisini. Bir takım kendi içinde kendini ancak böyle yaratabilirdi. Ve bunu Murat Şenvardar Bayrampaşalılık ruhuyla başardı. Umarım uzun yıllar Bayrampaşaspor onu bırakmaz.

   

   

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20