• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Olaylarla İlgili Açıklama isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 23 Ocak 2012 / 10:46 |

  Dün oynanan Bayrampaşa-İnegölspor karşılaşmasından sonra çıkan olaylarla ilgili her kafadan bir ses çıkması, internet başında tribüncülük oynayanların kafasına göre birşeyler yazması ve bazı fırsat düşkünü çakalların durumdan faydalanmak istemesi sebebiyle dünkü olaylarla ilgili detaylı açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

  Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta içerisinde dünkü maç ile ilgili bir yazı kaleme almış ve aramıza kimse giremez demiştik. Bu yazımızın arkasında olduğumuzuda dün gerek sabah saatlerinde semtimize gelen İnegölspor taraftarlarıyla birlikte olarak, gerek İnegölspor futbol takımını maç öncesi alkışlarla karşılayarak , gerek maç öncesi iki tribün olarak karşılıklı tezahurat yaparak ve gerekse iki takımı el ele tribünlere çağırarak gösterdik. Bunu maça gelen herkes bilir ve eklemiş olduğumuz videolardada görebilir.

  Aşağıdaki resimde İnegölspor facebook sayfasında gördüğümüz ve bizi tebessüm ettiren ve yalanlarla dolu bir yazıyı paylaşmak ve bu yazı sahibinin yalan söylediğini ispat etmek istiyoruz. Bu şahsiyetin bizimle bir kuyruk acısının olduğu aşikar zaten bunu biliyoruz fakat yazdığı gerçek dışı yazıya inanabilecek olanların olması sebebiyle cevap verme gereği duyduk. Birincisi tribüne kapıda yapılan aramalar sebebiyle su şişesi sokmak yasak komik insan yani su şişesi fırlatmamız mümkün değil, ikincisi önümüzden geçen malum şahsiyetin tribünlere dönerek ana bacı sövmesi karşılığında küfür yemeside gayet normal ki zaten bu şahsiyetle sorunumuzun bu olduğu daha önce defalarca belirtildi komik insan,üçüncüsü tesislere giderken o şahsiyete soda şişesi fıtlatılmasıda tribünden yeni çıkan bizlerde öyle bir madde olamayacağı için yine mümkün değil komik insan.. O şahsiyet tarafından bizlere fırlatılan soda şişesinin geri iade edilmesi desek daha doğru olacak komik insan.. Bizce ona görelerde olmayın , doğruların yanında olun daha iyi olur 🙂

  Malum şahsiyetin yazısına cevap verdikten sonra dün ile ilgili açıklamamıza devam edelim.

  Bu sezonun ilk yarısında İnegöl’de oynanan müsabakada ismi gereksiz futbolcunun tribünlerimize karşı ağıza alınmayacak küfürleri sebebiyle gerginlikler yaşanmıştı herkesin malumu üzere. Bu şahsiyetin buraya hangi amaçla geleceği geçtiğimiz hafta içerisindeki yazımızdada belirttiğimiz üzere bilgimiz dahilinde idi. Buna rağmen karşılaşma başladığı andan itibaren son 10-15 dakikaya kadar ıslıklama dışında toplu olarak kesinlikle herhangi bir küfür durumu yaşanmadı. Bunuda gelen herkes gördü.

  Maç sona erdikten sonra İnegölspor futbol takımının kendi tribünleri önüne gitmesi kadarda doğal birşey tabiki olamaz. Oraya gidildikten sonra biraz abartılmışta olsa sevinç yaşanmasıda gayet doğaldır. Malum şahsiyetin o sırada bilerek ve kasten olduğunu gördüğümüz şekilde bu sevincin uzatılması ve Bir Baba Hindi tezahuratının söylenmesi konusundaki girişimleri olduğuda görüldü. Sevinç gösterileri bittikten sonra soyunma odasına doğru gelmekte olan İnegölspor futbol takımının içinde bulunan bu kişinin tribünlere bakarak aklı sıra dalga geçer gibi sırıtmaya başlaması olayların fitilini ateşledi. Bu davranış üzerine şeref tribünün sol tarafındaki tribünlerimizden bu futbolcuya yabancı maddeler atılmaya başladı. Bunun üzerine ismi gereksiz olan bu şahsiyet takım arkadaşlarından ayrılarak soyunma odasına önden gitmeye başladı ve 4-5 metre açıldıktan sonra kendisine atılmakta olan yabancı maddeleri eliyle tutmak üzere tuhaf tuhaf hareketlerde bulunmaya başladı ve olaylar patlak verdi.

  Oyuncunun bu davranışları üzerine şeref tribününe giren bazı taraftarlarımız tünele doğru hamleler yaptı. Futbolcu içeri girdikten ve kapı kapatıldıktan sonra geride kalan İnegölspor’lu futbolcular alkışlarla uğurlanmaya başladı. Bunuda MAÇ SONU OLAYLAR isimli videomuzda görebilirsiniz.

  Tam bu sırada nedendir bilinmez tribün önündeki pankartın sökülme işlemleri için biraz erken olarak sahaya atlayan bir taraftarımıza karşı emniyet güçlerinin aşırı şiddet kullanımı sonucu tribünlerimiz galeyana geldi ve tribünün önüne doğru yüklendi bu sırada sertliğe maruz kalan taraftarımızı kurtarmak amacıyla taraftarlarımız sahaya atlamaya ve polise müdahalede bulunmaya başladı. Saha içerisinde yaşanan arbedeler son bulurken dışarı çıkan taraftarlarımız polisin anlamsız ve manasız müdahalesiyle tartaklanmaya başlayınca geriden gelen taraftarlarımızda bu tartaklanan taraftarları kurtarabilmek için arbedeye ortak oldu. Emniyet güçlerimizin içerisindeki bazı polislerin üzerlerindeki kutsal üniformaya güvenerek ağza alınmayacak küfürler ve joplar eşliğinde şiddeti artırması üzerine taraftarlarımızında aynı şiddette tepki vermesi üzerine olaylar maalesef hiçte istenmeyen görüntülerin oluşmasına sebep oldu.

  Yaşanan bu olayların malum şahsiyet dışında hiç bir İnegölspor futbolcusu , kardeş gördüğmüz İnegölspor taraftarı ile en ufakta olsa herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bunuda bu kadar şiddette yaşanan olaylara rağmen İnegölspor futbol takımında oynayan Fatih isimli futbolcunun maçtan sonra aramızdan hiç bir sorun yaşamadan tek başına çıkıp gitmesindende anlayabilirsiniz. Dün akşamdan itibaren İnegölspor facebook sayfasında dün yaşanan olaylardan nemalanmak isteyen bazı şahsiyetlerin yorumlarını okumaktayız. Bunu hiç birşekilde tabiki ciddiye almıyoruz. Biliyoruz ki internetten tribüncülük oynayan bu şahsiyetler gerçek anlamda tribün ne demektir , TRİBÜN KARDEŞLİĞİ ne demektir bilmezler bilemezler. Bu sebeple kendilerini fazla kaale aldığımız söylenemez. Bu kardeşliğin btmesini isteyen mutlaka insanlar vardır , çekemeyenler vardır. Ama BAYRAMPAŞALILAR olarak biz, hiç bir şekilde bu kişilerin ekmeğine yağ sürecek ve daha dün kardeş dediğimiz insanları düşman görecek kadar küçük değiliz.

  Dün akşam saatlerinde yolda olan İnegölsporu taraftarlar ve tribün lideri Tevfik Taşkın aranarak durum izah edilmiş ve sıkıntılar anlatılmıştır. Kendiside herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığı konusunda görüş bildirmiş ve olay kapatılmıştır. Arada kırgın olan kişiler olabilir normaldir. Fakat böyle bir durum olsada BAYRAMPAŞALILAR olarak bizim düşüncemiz ve kardeşliğimizde herhangi bir değişiklik yoktur. Bizim açımızdan  İnegölspor taraftarları ve Efsane Maraton kardeşimizdir ve öyle kalmaya devam edecektir. Araya nifak sokmak isteyenlerinde bu kendi problemidir..

  BAYRAMPAŞA&İNEGÖL KARDEŞTİR..Aramızı bozanın A…… K…….

  BAYRAMPAŞALILAR

  Yorumlar

  1. Bayrampaşalılar dedi ki:

   Öncelikle iyi dilekleriniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Açık konuşmak gerekirse dün maçtan sonra uzatılan sevinç gösterisinin bizleri gerçekten çok üzdüğünü belirtmek isteriz. Çünkü yıllardır sizde biliyorsunuzki gerek orada gerekse burada hiç bir maçtan sonra bu denli uzun bir sevinme olmamıştı. Dünkü maçta malum şahıs sebebiyle zaten gergin olan ve yanlış anlaşılmalara açık olan bir ortam sebebiyle böyle bir üzücü durumla karşılaşmış gibi olduk. Keşke olmasaydı ama oldu olanla ölene çare tabiki yok.. Ama yazımızdada belirttiğimiz gibi dün maçtan sonra çıkan olayların kesinlikle ama kesinlikle gerek EFSANE MARATON olsun gerekse İRRİDUCİBİLİ olsun hiç bir İnegölspor taraftarı ile ilgisi olmadığını yine belirtmek isteriz.

   Fazla kafamıza takmamamıza rağmen özellikle facebook’ta İnegölspor İrriducibili 16,5 sayfasında aşağıya resmini koyduğum şekilde Koyduk mu türünden yazılarda görünce dün maç sonundaki sevincin uzaması sebebiyle zaten üzüntü yaşamakta olan taraftarlarımızdada kırgınlığın oluşması ve insanları düşünceye sevketmesi maalesef kaçınılmaz oldu..

   http://www.bayrampasalilar.com/resimler/irriducibili.jpg

   Ama görüyoruzki İrriducibili taraftar grubu lideri olarak sizin yapmış olduğunuz bu açıklama aslında herşeyin göründüğü gibi olmadığını anlatıyor bize. İlk maçtan sonra sayfalarımıza grubunuzun ismini vererek küfürler yağdıran kişiler ve dünkü maçtan sonrada bu şekilde yazılan yazılar aslında sizin görüşlerinizi yansıtmıyor. Bizim içinde bundan böyle İRRİDUCİBİLİ 16.5 Taraftar Grubu ile ilgili bir sıkıntımız yoktur. Gerçeklerin bizzat sizin tarafınızdan dile getirilmesi konusunda ve yapmış olduğunuz açıklama sebebiyle BAYRAMPAŞALILAR olarak bizde size teşekkür ediyor ve bundan sonraki maçlarda başarılar diliyoruz. Yazımızdada belirttiğimiz gibi gerçek İnegölspor tribün emekçileri ile bizim aramıza kimse giremez ve bizim aramızıda kimse bozamaz. İzninizle bu yazınızı facebooktaki sayfamızdada ayrı olarak paylaşacağız.

  2. inegölspor irriducibili tar grb lideri rıdvan beriş dedi ki:

   Öncelikle Yazınızı Okudum Bu Yazanızdaki Bazı Konulara Değinmek İsterim Bizi En İyi Şekilde Ağırlayan Bayrampaşaspor Taraftarına Ve Çok Değerli Kardeşim Faruk Arkadaşımıza Teşekür Ederim Öncelikle Bu Kardeşliğin Devam Etmesini Canı Gönülden İstiyoruz BayrampaşaSporu Sadece Efsane Maraton Grubu Değerli Arkadaşım Tevfik Taşkın Sevmiyor Bizde İRRİDUCİBİLİ Taraftar Grubu Ve Ben Rıdvan Beriş Olmak Üzere Herkez Seviyor Bizler Maç Sonunda Sevincimizi Kasıtlı Olarak Abartmadık Bizim Düşüncemiz Mahlum Topçuya Olan Tepkiyi Yumuşatma Topçuları Orda Tutarak Taraftarın Dağılacağını Düşşünerek Ayrıca Bayrampaşaspor Kulübünün Ceza Alma İhtimalini Düşündük Ceza Sınırındada Olduğunu Biliyoduk Bizim İçin Ha İnegölspor Ceza Almış Ha Bayrampaşaspor Ceza Almış Aynı Üzüntüyü Duyarız Kesinliklede Hindi Baba Tezurahatı Yapılmamıştır Sayfanızda Paylaştığınız Şahsın Açıklaması İnegölspor Taraftarın Bağlamaz Kendisinin Kim Olduğunu Bizde Bilmiyoruz Bırakın Sizi O Şahsız Burda Her İki Grup Arasındada Gerginlik Çıkmasınnı İsteyen Birisidir Biz Onun Aklı Dengesinin Bozuk Olduğunu Yada Onu AnasıNIN Keranede Doğurduğunu Düşünüyoruz Kimse Aramızı Bozamaz Ben İlk Defa Tanışmama Rahmen Orda Tanıştığım Kişİlerin İnegölsporu Ne Kadar Çook Sevdiklerini Ayrıca Biz Taraftarlarıda Ne Kadar Çok Sevdiklerinin Farkına Vardım Bizim Sevgimiz Mezara Kadardır İnanıyoruz Ki Orda Her Zaman Çala Bileceğimiz Bi Kapı Olcağını Biliyoruz Son Olarak Sadece Efsane Maraton Değil İrriducibili 16.5 Sizi Seviyor Selamla Saygılarımla Rıdvan Beriş İnegölspor İrriducibili 16.5 Grb Lideri

  3. Berk Gökçen dedi ki:

   Bu ismi lazım olmayan futbolcu inegöle giderken yanına onurunu şerefini haysiyetini almayı unutmuştur.. bi o….ç…. yüzünden kardeşlerin arası asla bozulmamalıdır bozulmaz da zaten o malum şahıs da cezasını elbet bulur..

  4. Bayrampaşalılar dedi ki:

   Perşembe günü belli olur büyük ihtimalle..

  5. bayrampaşa dedi ki:

   Cezalarla ilgili Haberler Varmı ?

  6. Bayrampaşalılar dedi ki:

   Belki gerginlik sebebiyle o şekilde yanlış içine düşmüş olanlar olabilir kusura bakmayın.. Rüzgar yapan olur , kardeşler o rüzgarda sabit durur. Tıpkı bizim gibi , tıpkı sizin gibi.. Allah’ın izni ile aramızı kimse bozamayacak, elbette çürükler çıkacak ama bu kardeşlik baki kalacak..

  7. Oguz dedi ki:

   Bızdende selamlar Luleburgazla hıc bır sıkıntımız olmadıgına ragmen buraya geldıklerınde sıze yapılan yanlıs yzunden olaylar cıkmıstı.Trubunlerde Baymrapasa atkısı harıcınde baska atkılarda acılamaz cogu zaman bu kardeslıgın kurulmasına kıskananlar atıp tutuyor bu yorumları yapanlarda deplasmana gelmemıs ınsanlardır.Onlar bulup ayıklanacaktır.Mac oncesı bıze yaptıgınız karsılama ıyılıler elbette unutulmaz.Mac sonunda bı kac bayrampasalı kardesımız ruzgar yaptı ama elbet puruzler olur ılk sezon ınegolde bazı ınegollu kardeslerımızın yaptıgı gıbı.Kımsenın ıstedıgı olmayacak bu kardeslık bozulmayacak..

  8. Bayrampaşalılar dedi ki:

   @ Oguz

   Aynen dediğin gibi. Bizler içinde skorun hiç bir önemi yok karşılaşma 4-0 olduktan sonra bile İnegölspor’a tezahurat yaptık görmüşsünüzdür zaten. İnegölspor’da geçen sene bizde olupta şu anda sizde olan 5-6 futbolcumuz var ve 1 tanesi dışında hepsini hala çok severiz ve halada görüşürüz bazılarıyla. Malum internet çağı olduğu için her önüne gelenin kafasına göre yazdığı şeylere cevap verme ihtiyacı hissettik bu sebeple bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Bu kardeşliği kuranlar ve yaşayanlar bilir , gerisi vız gelir.. İnegöl’e selamlar , saygılar..

  9. Oguz dedi ki:

   Bız olanların hepsını bılıyoruz bızde Inegolde bayrampasadan 4 yedıgımızde skora onem vermedık emınım sızde vermedınız.Sadece eskı futbolcunuza tepkı gosterdınız bundan daha dogal bırseyde olamaz.Futbolcular gıder taraftar kalır.Trubun kardeslıgını kımse bozamaz.Henuz deplasman gormemıs cocuklar sanaldan yorumlar yapıyor.Bız bunları dıkkate almıyoruz sızde almayın.
   İnegöllüler..

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20