• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Olaylar Hakkında Açıklama isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: Bayrampaşalılar | tarihYayınlanma Tarihi : 4 Nisan 2013 / 23:32 |

  Bundan yıllar önceydi.. Semtimizin adını taşıyan aşkımız uzun zaman süren profesyonel lig özlemine son vermek üzereydi. Yükselme maçlarından birini oynadığımız stadyum ise İnegöl ilçe stadıydı. Semtinin peşinde olan insanlar o maça akın etmişti. İşte o zaman başladı İnegöl ile Bayrampaşa arasındaki yakınlık..

  O zamandan bu zamana geçen sürede iki kulüp defalarca karşılaştı. Kah takımımız kazandı, kah İnegölspor kazandı. Sahada bir takım kaybediyordu ama tribünlerde kimse kaybetmiyordu. İki takım taraftarları birbirine kardeş diyordu artık. Hoş bu kardeşliği biz diyorduk ama İnegöl’de herkes demiyordu. Hoş karşılıyorduk. Sonuçta kimse kimseyi sevmek zorunda değildi. Bu süre zarfında bizler yani Bayrampaşalılar her zaman el üstünde tuttu İnegöl’ü. Semtimizdeki maçlarda mükemmel ağırlandı İnegöl’lü taraftarlar. Kimi zaman sofralar kuruldu beraber yemek yenildi, kimi zaman otobüs bilet paraları ceplerine koyularak yolcu edildi buraya gelenler. Kimse hor bakmadı, kimse yaptıklarını sağda solda anlatmadı. Çünkü kardeşti karşıdaki insanlar. Yada kardeş gibi görmüştük biz her zaman, karşımızdakilerinde aynı duyguları paylaştığını zannederek. Ama öyle değilmiş bunuda acı bir tecrübeyle anladık..

  Bu akşam İnegölspor sayfasında bir resim ve yazı paylaşıldı. Üzülerek ve şaşırarak okuduk hepimiz. Nemi yazıyordu o yazıda.. Basından alıntı yapılan yazıda canavarlaştığımız iddaa ediliyordu , sayfadada yakışmadı deniliyordu. Yakışmayan neydi buyrun hep birlikte okuyalım yorumu hep birlikte yapalım :

  Öncelikle şundan bahsetmek istiyoruzki koyduğunuz resimde tellerin üzerinde olan arkadaşımız neden ordaydı neden polisle cebelleşiyordu hiç sormak yada merak etmek aklınıza gelmedimi.. O arkadaşımız sıkılan biber gazı sebebiyle fenalaşan taraftarımıza ambulans istemesine rağmen aldığı küfürlü cevap sebebiyle polisle sorun yaşıyordu. Polisin orantısız gücü ve sıkılan biber gazı sonunda kim sakin kalabilirdi soruyoruz herkese. Bu yazıyı yazanlarmı, yoksa bu yazıyı paylaşanlarmı. KİM ? Hiç kimse..

  Şimdi gelelim dünkü yaşananlara.. Yine sayfada bahsedildiğini gördükki olayların 3.golden sonra başladığı yazılmış. Öylemiydi peki ? Öyle olmadığını hepimiz biliyoruz değilmi aslında.. İlk golden sonra hep bir ağızdan Koyduk mu tezahuratı girildiğini söylemiyoruz aslında değilmi ? Kardeş dediğimiz insanlara Koyduk mu diye bağırıyoruz ne kadar ilginç değilmi ? Bu tezahurat sebebiyle devre arasında Şenol abimize tribün lideriniz tarafından telefon açıldığını, o tezahurat sırasında stadda olmadığını söylediğini söylemiyoruz mesela.. Deplasman tribünün yanında bulunan taraftarların maç boyu küfürlerini neden söylemiyoruz peki.. O tribünde bulunan genç bir kardeşimizin bu küfürleri susturmak için ne kadar uğraştığını ve kusura bakmayın diye defalarca konuştuğunu neden yazmıyoruz.

   

  Olayların iyice koptuğu anı neden doğru yazmıyoruz mesela.. 2. golden sonra tüm stadın birlikte tekrar Koyduk mu tezahuratını yaptığını neden yazmıyoruz ? Bu tezahurattan sonra yan taraf ile küfürleşmelere polisin dahil olması ve arbedenin asıl o zaman başladığını neden yazmıyoruz ? ARbede sırasında karşı tribünden kimse bağırmıyordu olaylar izleniyordu.. Herşeyin açık açık görülmüş olmasına rağmen olayları çarpıtan basına katılmanız biraz tuhaf kaşmamışmı ? 3.golden sonra olaylar başladı yazmışsınız ya hani.. Taraftarlarımız attığımız golü göremediler olaylar sebebiyle. Biz golü attığımız skor 2-1 olmuştu biliyorsunuz değilmi ? 3. golden sonra başlaması için skorun 3-1’e gelmesi gerekmezmiydi.

  Bizde kardeşlik anlayışı farklıdır.. Biz kardeş dedikmi kalpten deriz.. Kardeş dediğimiz takımın hasım olduğu takım lehine tezahurat yapmayız. Stadda G.O.Paşa lehine bağırdığınızı söylemedik mesela dünden beri, yada aşağıda videosunuda izleyeceğiniz Burgaz lehine bağırdığınızıda yazmadık. Hatta atkı bile bastırılacağını yazmadık.. Dün maçtan çıktıktan sonra otobüsümüze taş atmaya çalışan ama onu bile beceremeyenleride yazmadık. En önemlisi geçen seneyi hatırlayın. Hani şampiyon olduğunuzda gece futbolcularınızın yanına tesislerinize gitmiştiniz. Orada yaptığınız ve videoya çektiğiniz s.k.l.m.s Bayrampaşa tezahuratlarındanda bahsetmedik hiç. Bizde kardeşlik buydu aslında, hataları görmezden gelmek demeyelimde yakıştıramamak diyelim.. Hani yazdığınız yazının sonunda yazmışsınız ya yakışmadı Bayrampaşa diye.. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra asıl bizim Yakışmadı İnegöl dememiz gerekiyor öyle değil mi?

  İNEGÖL’de BURGAZA TEZAHURAT VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

  Bundan sonrası için söylenecek maalesef birşey bırakmadınız bizlere.. Bir kardeşlik masalı vardı bir kaç senedir yaşanan.. İyisiyle veya kötüsüyle, hatasıyla veya güzellikleriyle, oturulmasıyla muhabbettiyle, yemesiyle ve içilmesiyle.. Biz kardeşliğimizi layıkıyla yaptık. Hatalarımız olmuştur eyvallah.. Ama yaptığımız güzellikler , en azından yukarda yazdığımız ve görmezden geldiğimiz şeyler bu hatalarımızın çok çok üstündedir..

  Söylenecek tek bir sözümüz kaldı hepinize.. Geçmiş günlerin hatırına siz yolunuza , biz yolumuza..

  Takdir sizlerin , takdir herkesin..

  BAYRAMPAŞALILAR

  Yorumlar

  1. @ celal şahin

   Dün akşam facebook sayfalarınızda koyulan ilk yazı ortaya çıkana kadar bizim herhangi bir yazı yazmak gibi bir niyetimiz dahi yoktu. Fakat o yazıda gerçek olmayan ithamlar bulunması bizi yazı yazma mecburiyetine itti öncelikle o konuyu baştan belirtelim.

   İzninizle yazdığınız yazıdaki bazı noktalara madde madde cevap verelim :

   1-) Yazınızda Tevfik abimiz yalancı durumunda gösterilmiştir demişsiniz. Bizim yazımızda kullandığımız ifadeyi dikkatli okumanız gerekiyor. Biz yazımızda tezahurat sırasında orada bulunmadığını söylediğini yazdık.Maçın 19.dakikasında yediğimiz gol sonrası yapılan tezahurat sırasında orda olmadığını söylediğini yazdık. Farkındaysanız yalan değildi çünkü sizinde yazdığınız gibi 25.dakikada gelindiği söylenmişti. Yalancı durumunda gösterilmiştir teziniz bu sebeple doğru değil. Ayrıca neden Şenol abimiz arandı diye bir yazımız veya sorumuzda olmamıştır. Şenol abimiz bizim canımızdır, kanımızdır, herşeyimizdir. Kimin neyin hakettiğini emin olun bizler çok daha iyi biliriz ki yazınızda Şenol abiyi rencide ettiğimizi ima etMEdiğinizi düşünüyoruz..

   2-) Dünkü yazı bir serzenişti. KArdeş denilen bir taraftara bireysel olarak yapılan küfürler, toplu olarak yapılan Koyduk mu hakaretleriydi. Bu yazıda elbetteki suçlamalar olduğu gibi duygusal ifadelerde vardı. Keşke oralarıda görmüş olsaydınız. İsmi lazım olmayan futbolcunun İnegölspor forması altında iken yaşanan sorunlar konusunda daha önceleri defalarca açıklamalar yapıldı. Kendisinin şahsının oradaki ilk maçta tribünlerimizin önünden geçerken ettiği küfürlerin karşılığı olduğu söylendi maruz kalınan durumların. Üstüne bu yazıda neden belirtmediniz sorusunu anlayamadık açıkçası. O futbolcu buradaki maçta hakaretlere , küfürlere uğrarken İnegölspor forması altındaki diğer futbolculara gösterilen yakınlığı hepimiz biliyoruz, ve daha önce yazdığımız yazılardada zaten paylaşmıştık. Dünkü konu ne onun kendisiyle nede geçmiş olaylarla alakalı bir durum değildi bunu hepimiz biliyoruz, bahsedilmemesi gayet dola değil mi?

   3-) Buradaki maçtan sonra otogarda bahsettiğiniz olayın zerresinden haberimiz var ise en büyük şerefsiz biziz. Haberimiz bile olmayan konudan suçlanmakta çok tuhaf.

   4-) İnegöl’e her geldiğimiz Efsane maraton tarafından karşılanmadığımızı hiç bir zaman söylemedik. Aksine bu karşılanmaların, sarılmaların muhabbetlerin resimleri ve videolarıda halen daha sitemizde mevcuttur, bakabilirsiniz.

   5-) Güngören’deki ilk maçta camkırılması olayının bizimle uzaktan yakından alakası olmadığınıda maçtan sonra ayrı bir yazı ile belirtmiştik. Oda sitemizde mevbcuttur tekrar okuyabilirsiniz.

   6-) En önemli konu olarak bahsettiğiniz kulüp yöneticlerinin görüşme olayından haberdar olmamızın, olduğunu söylediğiniz konudan bilgi sahibi olmamızı nasıl beklediğinizide anlayamadık. Kulüp yönetimi içinde değiliz, biz taraftarız..

   7-) Dünkü yazımızın asıl yazılma sebebide aslında sizin yazınızın sonunda belirttiğiniz husustu. Kardeşlerin hataları yine kardeşleri tarafından bir şekilde kapatılır, üstü örtülür, çatlak sesler olsa dahi hiç bir şey olmamış gibi davranılır. Ama orada gerek yapmış olduğunuz tezahurattan, gerek videosunu koyduğumuz Burgaz lehine bağırılmasından, gerek sıkılan biber gazları nedeniyle fenalaşan taraftarlarımızın olmasına rağmen biz herhangi bir yazı yazmamışken ve önümüzdeki maçı düşünmeye başlamışken akşam saatlerinde polisle yaşanan arbedenin resminin koyulması, adeta polise ihbar niteliği taşıyan bu resmin orada bulunması, ve o resim ile birlikte yazılan yazıda yanlış bilgilerle adeta tek sorumluymuş gibi gösterilmemiz sonucunda bir serzeniş olarak kalem alını o yazı.. O yazıda hataların yazılma sebebide sizin yazınızda anlatmak istediğiniz husustu aslında.. Biz kardeşiz diye neleri görmezden gelmişken, maruz kalınan yazı ve resimdi asıl anlatılan..

   Hayırlısı ne ise o olsun..

  2. ozgur dedi ki:

   Bizi dahada üzen koydukmu tezahüratını başlatanın efsane maraton olması. Öteki grup dese yine eyvallah diyecektik. Fakat görüyoruz ki alenen yalan söyleniyor, yalan söyleniyor bari düzgün söyleyin. Olaylar 3. golden sonra değil 2. golden sonra başladı. Bizim attığımız golü çoğu kişi görmedi bile. Ekrem olayında orada suçumuz olabilir eyvallah biraz daha sakın olabilirdik ama ekrem dışında hiç kimseye birşey yapılmadı, küfür edilmedi hatta tribüne bile çağrıldılar. Keza bu maçta Özgür’ü Faruk tribüne çağırıp muhabbet etti, Sofuya selam verildi, maç içerisinde Sofuya küfür edenler sert bir şekilde uyarıldı. Bizim o maçta agresifliğimizden başka kusurumuz yok, hep doğru olanı yaptık. Siz kendi içinizde kavga ettiniz bizde kendi içimizde çok tartıştık. Bize bilet vermişiniz biz maça girmişiz, yok öyle birşey. Dün oradan yapılanlar affedilir gibi değil hele sonradan yazılanlar çok büyük terbiyesizlik, özellikle bunu efsane maraton grubunun yapması inanın bizleri çok üzüp sinirlendirdi. Bu açıklama bile yapılmayacaktı ama arkadaşımız resmini koyup ihbar eder gibi bizi insanların önüne atmanız düşmanlığa bile yakışmayacak bir haraket.

   İnegöl’le Bayrampaşanın çok ortak yönü var. Orada çoğumuzun akrabaları arkadaşları var, biz İnegölü hep seveceğiz ama İnegölspor tribünü olarak bir daha yanyana bile gelmeyelim, gerçekten çok büyük ayıp ettiniz.

  3. celal ŞAHİN dedi ki:

   inegölspor taraftarlar grupları adına
   03.04.2013 çarşamba günü oynadıgımız kardeş kulübü bildigimiz siz bayrampaşasapor maç esnasında olan olayları öncelile üzüntü içinde halen iki takım taraftarınında sitelerinde yayınlamış oldukları yazıların üzüntümüzü ikiye katlamış oldugunuda belirtmek istiyoruz.
   04.04.2013 perşembe günü önce inegölspor taraftarlar sitesinde yayınlamış ve cevap bayrampaşalılardan geçikmemiştir.kırılan kalplerin onarılması yerine dahada çok kırlmasını için ugraş verilmesine hayretle izlemekteyiz.iki taraftar gruplarınında bir birlerinin sitelerinde hakaret edici kelimelerin kullanılmasınıda tasvip etmiyoruz.
   evet yayınlamış oldugunuz yazıda haklı oldugunuz yönlerin oldugunuda kabul etmemek tabiki alçaklıktır.
   evet safranıza oturmuş birlikte sohbetler eşliginde yemekler yenilmiştir.evet otogardan ceplerine degilde dönüş bileti alımışınızdır.bayrampaşasporla deplasmanda olsakta evimizdeymiş gibi maç seyretmişiktir.gaziosmanpaşa maç dönüşünde çok sevdigimiz şenol abimiz trübün liderimiz tevfik abimizi arayarak özellikle maç bittiginden sonra kahvesine bekledigini sölemiş bizde kendisini kırmayarak gitmiş kendi elleriyle hazırlamış oldugu sofrasında bulunmuşuktur ve orada bir olayın bizi dahada etkilemiştir. ekmek almaya giden bir abimiziz 40 yaşın üstünde olması bizlerin içimizdeki kardeş bagını dahada çok güçlendirmiştir. evet gaziosmanpaşa dakikalar 60 ı gösterdiginde şampiyonluk yarışı ettigimiz balıkesir karşısında buldugu gool sonrası osmanpaşa diye bagırılmasında en ufak art niyetinde olmadıgını bilmenizi isteriz.
   demişinizki amigonuz devre arası şenol abimizi arayıp şenol abi ben maça geç geldim gibi aksedilip tevfik abimizide yalancı duruda gösterilmiştir.
   evet tevfik abi senol abiyi arayıp abi ben 25 dakikada geldim.sen bazı olayları daha iyi biliyosun demiştir. abi birlikte yemek yiyelim öyle çıkın yola ifadelerini kullanmış.şenol abimizinde bizler yeni yedik tevfik saol cevabını almıştır.aç gidene hakkımı helal etmiyorum şenol abi söleyim ifadelerinide bizler duyduk.neden şenol abimiz arandı sözünede hak edenin aranması gerektigini düşünmekteyiz.
   sevgili bayrampaşalı kardeşlerimiz.hep bizleri suçlamışınız eyvallah.sizlerin bu olaylarda hiç sucunuz yokmu.evet yok çünkü geçen seneki oynadıgımız ve maçın sonlarında yaşanan olayları biz inegölsporlularmı çıkarmıştır.ismini duymak istemediginiz o futbolcunun inegölspor forması içindeyken ettiginiz iltifatları neden yazmadınız. olaylı maç sonunda otogara kadar takip edip ( yani kovalayıp ) otogarda 4 taraftarımıza iltifatlar edildigini alın kaşkollarınızı verin kaşkollarınızı dediginizide yansıtmamışınız.
   evet her inegöle geldiginizde trübün liderimzi tevfik abimizin sizede yardımcı olmadıgınıda yazsaydınız ya. bu yıl oynadıgımız güngören satadınki maç sonunda futbolcularımızı taşıyan otobüsümüzün arka camını bizler degil güngörenspor taraftarlarından atıldıgını sizin suçunuzun olmadıgınıda yazsaydınız ya.
   gelelim en önemli konuya belkide çogunuzun haberi olamadıgı konuya. geçen yıl oynadıgımız elazıg belediyespor külüp yöneticileriyle bayrampaşa kulup yöneticilerinden bir kişinin elazıg bld inegölspor maçımıza 1 gün kala neden görüşüldügünüde yazmamışınız.
   bizler inegölspor taraftarları olarak başta trübün liderimiz tevfik taşkın olmak üzere hepimizin kardeş oldugunu unutmamak kardeşlerin hatalarını yine kardeşlerin örtmesi gerektigini bilmenizi önemle vurgulamak istiyoruz.
   TÜRKİYE CUMHURİYETİ kurucusu olan ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün sözleriyle son vermek istiyoruz.
   SPOR DOSTLUK ve KARDEŞLİKTİR.

   grup sözcüsü : celal ŞAHİN

  4. Berkan dedi ki:

   Üzüldüm,tasvip etmiyorum yapılanları.Bizde suçluyuz bayrampaşalılarda suçlu.Yarın öbür gün tekrar karşılaşsak olay çıkacak belki,ama hiç müdahil olmayacağım çünkü adam gibi adamlar var içinizde.Yazık oldu.Umarım eskisi gibi olur tekrar.Yolunuz açık olsun kardeşlerim.(olaylarla ilgim olmadığı için bayrampaşalılar benim için hale kardeştir)

  5. ibrahim dedi ki:

   o anlattıgın olayda bizim tepkımız sadece malüm futbolcuyaydı, sizin bu maçta yaptıgınız ise tribüne yani BAYRAMPAŞALILARA küfür etmek koyduk mu falan vs. yapmaktı …toplu kitle ile bireyselliği iyi ayırt etmelisiniz. 2 takım elele deyip 3 dk sonra paşayada koy diyen bir tribün ziyneti ya yaş düzeyi çok düşük bir tribündür yada ………. bu işlerin hakkı bölemi oluyo bölemi veriliyo efsane maraton ve tribün lideri tevfik reis???

  6. Ayrıca şunuda belirtmek istiyoruzki bugün facebook sayfalarınızda yazılan yazı ve resim olmasaydı belki bazı şeyler yine sineye çekilebilirdi. ama olaylar yanlış bir şekilde aksettirilip suçlu gibi gösterilmeye çalışmak bizi oldukça üzdü. Ne canavarlığımız kaldı ne caniliğimiz. Alakası bile olmayan şekilde suçlanmak hiç hoş değil. Heleki bu İnegöl tarafından yapılmışsa dahada kırıcı.. Hiç bir kimse kardeşim dediği insana Koyduk mu tezahuratı yapmaz heleki yan tribününüzde edilen küfürler insanların sabrını tamamen taşırmışken polis müdahalesi olmuşken hala suçlu çıkartmaya çalışmaz.

  7. @ Celal Şahin

   Aleyküm Selam. Yazınızda bahsettiğiniz futbolculara küfür olayını buradaki olaylı maçta olanlar sebebiyle yazdıysanız o konuda gerekli açıklamayı hemen maçın ertesinde yapmıştık ki oyuncularınızın sadece bir tanesine bu küfür olayı gerçekleşmişti ve kim olduğunu hepimiz biliyoruz. O oyuncu içeri girdikten sonra İnegöl diye tezahurat bile yapılmıştı hatırlıyorsanız. İlk maç Bayrampaşa’da oynanmamıştı bunuda düzeltelim Güngören’de oynanmıştı ve maça gelinmeyeceği yazılmıştı maçtayken görüldü geldiğiniz ki İstanbul’daki G.O.Paşa maçınızdan sonra semtimize yani Şenol abinin kahvesine geldiğinizde bile aranmadık biz geldik diye. Haberimiz sonradan oldu.. Fakat yazıdada yazdığımız gibi hatalarımız olmuştur eyvallah ama yapılan güzellikler bu hataların kat be kat üstündedir ve İnegölspor’a hiç bir zaman kötü bir söz söylenmemiştir şu ana kadar. Bireysel olarak bizlerinde İnegöl’de çok sevdiği arkadaşları, dostları kardeşleri vardır. Ama bireyseldir artık.. Herşeyin hayırlısı..

  8. CELAL ŞAHİN dedi ki:

   öncelikle bazı bir yerde bazı olaylara nasıl analtılır bilinmez ama ben bayrampaşada çok sevdigim abilerime ve siz bayrampaşa taraftarına selamımı vermek istiyorum.siz kardeşligi ve dostlugu bitirmiş olsanızda benim bayrampaşaya sevgim her zaman kalacaktır. her şeyi açık açık konuşmak bazen insanların yanı sıra kuluplerimizede zarar verir. arkadaşlar videolar dogrudur. bizim yanlışlarımız vardır. ama şunu unutmayınki inanın geçen yıl elazıg belediye maçı dönüşünde s…….ş bayrampaşa diye bagrılmıştır kabul ama hiç bir zaman neden bagrıldıgı konusundada aranmamışsıktır. ama biz yöneticilerinizin elazıg belediye kulup müdürü vasfındaki alper beyle neler oldugunu orada nelerin dönbdügünü bilen ve gören 3 kişiden biriyim. oradaki geçen yıl maçında olan olayları nedden yazmadınız bizim topçularımıza yapılan küfürleri neden yazmadınız oraya gelen insanların biletlerini ceplerine koydugunu yazıyosunuz da neden bayrampaşa daki ilk maçta 7 kişi olmamıza karşın bize bir kişi hariçinde hakan yani kimse hoş geldiniz demiyor bunlar basında yapılan yanlıuşlardır. bende bulunan bir polar bir forma birde atkınız var onuda macit başkanım saolsun kendi verdi her zamanda saklayacagım. bunları yazmak yakışmaz ama gecen yıl teşfik leride gören biri olarak ne olursa olsun bayrampşa kardeştir kan vardır can vardır kabullenmeyen haindir. yapılan yanlışları nasıl kabul ediyosak nasıl faruk başkan geçen yıl olaylara müdale edemiyosa tevfik başkanda edemedi şaidim böyle olayların önüne geçemessinz. herkese geçmiş olsun

  9. emre inci dedi ki:

   acıklama ıcın tesekkurler abı

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20