• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  İnancın Zaferi isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: hakan kartal | tarihYayınlanma Tarihi : 6 Mayıs 2013 / 15:47 |

  Sezonun ilk maçı olan Balıkesir müsabakasıyla başlayan serüvende final maçı değildi aslında Eyüp maçı. Verilen emeklerin ziyan olmayacağı Kırklareli deplasmanındaki muhteşem futbol ve sonuçla belliydi. O maç öncesi bayrampaşalılar.com’da ofansif oyun yapımızın kırklareli tipinde takımlarda rahatsızlık vereceğini ve sonuca farklı gideceğimizi belirtmiştim. Zaten Tokat, Alanyaspor ve son dakikalarda kazandığımız iskenderun, of ve çamlıdere maçlarında agresif ve son saniyeye kadar galibiyet için savaşmamızdı bizi güçlü yapan. Başarılıyız, hem de çok başarılıyız bu yıl. Bu takımın inancı ve direnci aldığı mağlubiyetlere rağmen düşmeye temposu, taraftarların desteğiyle başaramayacağı bir hedef yok.

  Koca bir sezonda ilk kez dahil olduğu bu lig ortamında ilk haftalar hariç hiç yabancılık çekmedi Bayrampaşaspor. Teknik kadrosundan, futbolcusundan, yönetiminden ve inanmış taraftarından en ufak bir negatiflik ve geri adım görmedik. Başarı böyle geliyor. V e azımsanacak bir başarı öyküsü değildir bu. Bu semtin insanlarının hala bu takıma tam sahip çıkmadığını görmek tek ürkütücü durum.

  Maçı seyredemedik ama bu takımın deplasmandaki oyununu bildiğimiz için teknik olarak değil ama genel olarak bir değerlendirme yapabiliriz. Maçın başında en iyi yaptığımız işi yaptık ve rakip stoper ve liberosunun üzerine göbekten baskı yaparak dengelerini bozarak maçı ilk yarım saatte kopardık, anlaşılan bu. G.O.P, körfez ve inegöl deplasmanlarındaki tutukluğu kırklareli ve eyüp deplasmanlarında doğru oyunla unutturmak gerçekten büyük iş. Kaldı ki abdullahı çok fazla kullanmıyor Murat hoca son zamanlarda. Devre arasında alınan genç oyuncuların orta sahaya getirdiği dinanizm kayda değer. Hele hele Berk Elitezin son haftalardaki müthiş katkısı ve attığı goller doğru ara transferin nasıl yapılacağını gösterdi dosta düşmana.

  Şimdi play off  maçlarından önce çok önemli bir play off ayarında bir deneme maçımız var Malatyayla. Bu maç her ne kadar puan tablosu için çok da önemli olmasa da, play off için takımın reaksiyonunu sınamak için büyük fırsat. Grupta ilk maçta deplasmanda tek farkla mağlup ettiğimiz malatya takımı ligde aldığı 4 mağlubiyetle en az yenilen takımlardan biri. Bizim için bu maç gücümüzü gösterme maçı olacak. Malatyayı yenmekten çok onların bundan sonraki maçta finale çıkma aşamasında bir engel olduğunu bilerek stratejimizi belirlemeliyiz< öncelikle. Galibiyete ulaşma yolunda farklı yollar denemeliyiz belki de. bu teknik bir konu ama Murat hoca inanıyorum ki şimdiden planlarını çoğaltmak için gece gündüz düşünüyordur.

  Bundan sonra ne olacak diye düşünüyoruz çoğumuz. Bu ligde kalması bile bizim için yetecek gibi görünüyordu ligin başında bu takım. Ama artık play offta ve desteğin ne kadar önemli olduğunu herkes fazlasıyla anladı. Bundan sonra bu semtin insanlarını yakasından tuta tuta maça götürmeliyiz. Kahvelerin girişlerine, sokak köşelerine, dükkanlara maç bildirileri asarak uyandırmalıyız ve çıkartmalıyız insanları kahvelerden, evlerden. Bütünleşmeliyiz kısaca. Bu takım bunu haketti, bu hoca haketti, başkanı haketti, tribünde yağmur, kar demeden sesleri kısılana kadar bağıran, her deplasmana giden bu taraftar haketti.

  Son olarak, Bayrampaşaspor play off’a kalarak falasını yaptı diyebiliriz ama PTT 1. lig neden olmasın. Ligde oynadığımız takımlarla karşılaşacağız. Taraftarın yüksek desteği ve omuz omuza olduktan sonra bu takım bir üst lige çıkarsa kimse şaşırmasın.

  Başarılar Bayrampaşaspor….

  Yorumlar

  1. berk dedi ki:

   bence bu maçta kendi futbolumuzu oynamayıp olası bir play of eşleşmesi için onlara kolaylık sağlamayalım

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20