• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Herkese Teşekkürler isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: ozgur | tarihYayınlanma Tarihi : 30 Mayıs 2012 / 20:07 |

  Kuşkusuz Bayrampaşa ‘ ya gönül veren herkes için unutulmayacak bir hafta oldu. Çok yorulduk, herkes gücü yettiğince birşeyler yapmaya çalıştı. Kimisi okulundan kaçtı, kimisi işine gitmedi, kimisi işini, ailesini bıraktı geldi ama çekilen o kadar çileye değer bir son oldu. İnsan ölürken hayatı gözlerinin önünden film şeridi gibi geçirmiş derler. O gün Buca stadından bulunan her Bayrampaşa’lının öteki dünyaya göçerken herhalde o günü hatırlayacaktır. Eski günlerden konuşulurken laf dönüp dolaşıp mutlaka bu maça gelecektir. 60 yaşındaki koca koca adamların çoçuklar gibi nasıl yerlerde yuvarlandıklarını, gollerden sonra gözyaşlarıyla birbirlerine sarılan genci yaşlısını, bizim kadar bağırıp tam ümitlerin ve seslerin gittiği vakit verdiği destekle bizleri canlandıran Bucalı dostları, hafta içi üşünmeyip yanımızda olan Karagümrüklü dostları kimse unutmayacaktır. Kısacası rüya gibi bir hafta yaşadık. Tam kabusa dönerken sonu mutlu biten bir masal oldu.

  Maçın teknik detaylarına girmeye hiç gerek yok. İnandık ve başardık. Bayrampaşa olarak şanslı sayılırız. Çünkü hep karakterli oyuncularla çalışıtık, aralarından bazı karaktersizler çıktı ama futbolda bunlar daima olan şeyler. Sezon boyunca çok sıkıntı yaşadılar, paralarını zamanında alamadılar, imkanlar kısıtlıydı ama bunları hiçbir zaman sahaya yansıtmadılar. Her zaman ellerinden geleni yaptılar. Bu yüzden teknik heyet ve futbolcu kardeşlerimize ayrıca teşekkür ediyorum. O kadar zorluklara rağmen bize bu mutluluğu yaşattıkları için.

  Daha şampiyonluğun tadını doyasıya çıkartamadık ama şimdiden uyarmakta yarar var. Seneye bu takımın tek hedefi olmalı, oda ligde tutunacak bir takım yaratmak. Popilist yaklaşımlarla Bank Asya diye önünüze hedef koyarsanız hüsran olabilir. 3.lige bile alışmamız 3 sene sürdü neler yaşadığımızı herkes çok iyi biliyor. Kesinlikle eski kaşar futbolculardan uzak durulmalı. Eldeki kadro korunarak genç başarıya aç takviyelerle yeni bir takım yaratılmalı. Menajer tuzaklarından uzak durulmalı. Alt yapıya önem eskisinden daha fazla verilmeli. Oğuzhan ve Atilla ile bir an önce sözleşme imzalanmalı. Elimizde böyle yetenekli iki genç varken değerlendirilmeli. Neredeyse her yazımda değiniyorum bu çoçuklar değerlendirilmeli. Daha altyapıda onlar gibi nice yetenekli çoçuk var, onları teşvik etmek için bu çoçuklar kazanılmalı. Gittiğimizde gördük Bucaspor adete bir alt yapı cenneti kurmuş. Altyapı tesisleri çoğu avrupa takımında yok. Harika bir altyapı organizasyonları var. Bu proje incelenip, işlerini çok iyi yapan alt yapı hocalarımızla daha iyi projeler geliştirilmeli. Bu kulübü ayakta tutmanın tek yolu altyapıdır. Bayrampaşa İstanbul’un futbolcu fabrikasıdır.

  Son olarak yönetim olarak her sene kongre yapmaya alıştık artık. Her sene yeni yönetim kurulur, sene sonuna doğru yine 3 – 4 kişi kalır. Bu durumun artık bir Bayrampaşa klasiği olmasına dur demenin zamanı geldi. Artık gerçekten güçlü bir yönetim gerekiyor. Bu lig 3.lig gibi değildir. Karşımızda bu işleri çok iyi bilen takımlar var ve güçlü bir yönetim şart. Sene boyu ortalarda görünmeyen ama şampiyonluk pozuna girmek için birbirini çiğneyen asalak yönetici ve siyasetçilerden uzak durulmalı. Bayrampaşa insanı şu güne kadar birlik olamadı. Ne zaman birşeyler iyi gitse birileri çıktı düzene çomak soktu. Herhalde birbirine bu kadar uzak başka bir camia yoktur. Eğer biz birbirimizin arkasında durursak, bizim karşımızda kimse duramaz. Bunu yazmak için yazmıyorum, bizim en büyük eksiğimiz kendi insanımızı kolayca harcamak. Yeterki birbirimizin arkasında duralım, üç kuruşluk menfaat için birbirimizi satmayalım. Bunu başardığımız zaman zaten herşey güzel olacak.

  Bize bu mutluluğu yaşatan herkese binlerce kez teşekkürler. Bayrampaşa insanı emin olun sizleri unutmayacak, kalbinin her zaman bir köşesinde sizler olacaksınız. Her zaman sizden övgü ve sevgi ile söz edilecek buna yürekten inanın. Gelecek sezon başta Bayrampaşa olmak üzere tüm herkese hayırlı olsun. Hayırlısı neyse o olsun.

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20