• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Çantada Keklik Yok isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: mustafasonmez | tarihYayınlanma Tarihi : 4 Ekim 2011 / 19:43 |

  Sonucunun lehimize olacağına garanti gözü ile bakılan bir maçtı Gebze karşılaşması.Galibiyet çantada keklikti kısacası.Ancak kekliği çantada değil düz ovada bile göremedik uzun süre. Avın ruhuna aykırı rehavet, işleri arap saçına döndürebilirdi.

  Maçın ilk yirmi dakikasında Bayrampaşaspor’u armalarından ve formalarından ayırt edebiliyorduk.Ra kibin renkleri çok kontras olmasına rağmen az kalsın Gebze’yi destekleyecek kadar karıştırdık takım ları. Ertuğrul’a borçlu olduğumuz bir galibiyetle döneceğimizi aklının ucundan geçirmeyenlere iyi bir ders verdi olan biten. İki net pozisyondan özellikle ilkinde harika bir iş başardı kalecimiz.

  Takımımızın rakibimizin pozisyonundan dolayı önyargı ile maça başladığı çok belliydi. İlk golü atalım sonra rahatlarız düşüncesi, rahat olalım, rahat gol atarız fikrine dönüşünce elimizdeki çekirdekleri ağzımıza değil de genzimize sokmaya başladık.Ertuğrul ile başlayan direnişe Ali Kafadar da bir taşla katkıda bulununca iki kuşu birden vuruyorduk.Hem öne geçmiştik hem de güven gelmişti .Nitekim 38.dakikada Samet Yüksel toptan nasıl lamba yapılacağını Gebze kalesinin tepesine bir avize eşliğinde asarak hepimize ustalıkla gösterdi bu özgüvenle.

  Devre arasında çantasından beşlik simit çıkarana da rastladım keklik çıkarana da.İkinci yarının başlaması ile birlikte ise Gebzespor şapkadan tavşan çıkarınca, çantalar yeniden açıldı ve elimizde ne varsa ölü kıçına pamuk tıkar gibi yerlerine koyduk.Asıldık tırnaklarımıza.Tam beş dakikada şahsen ben tırnakları bitirip parmağı birinci boğumdan yutmaya başlarken oyuna denge, yüzümüze renk geldi.Her hattı ile üstün olduğumuz rakibimiz keklik değil aslan kesilmişti.Onları hep umutlu yapan oyuncuları- mızdaki ciddi rahatlıktı.Sahaya hakim olmamıza rağmen skoru uzatmalara kadar arttıramadığımızdan aldıkları cesareti Ali Kafadar kırıyor ve hepimizi rahatlatıyordu.İlginç bir maçtı ilginç bitti.Ama tavlayı bile ciddiyetle oynamazsanız geçireceğiniz vakit nekahat devresi gibi sınırlı ve sıkıntılı olabilir.Futbolcu larımızın sağlıklı düşünmeleri Bayrampaşaspor’luların da sağlığını koruyacaktır.Yoksa hasta hasta maç izlemek başka semptomlara da sebebiyet verebilir.

  Kendisine verilen görevi yapmayan, yapmaya çalışmayan yoktu.Herkes elinden geldiğince çabaladı.İki farklı kazanmamıza rağmen galibiyetin mimarı Ertuğrul’du. Onun maçın başındaki kurtarışları olmasa değirmene damacana ile su taşırdık.Sonra İlker; çok saygı duyuyorum ona.İşine bakan insanların alaca ğı sonuçları alıyor her zaman.Ünal daha iyi olacaktır.Sinan ve Hüseyin bugün için parmak ucuyla oyna dılar diyebilirim.Meseleyi biraz avuçlasalar tuttukları altın olurdu.

  Samet Gören takımla ilk idmana çıkıyor gibiydi.Tuğrul didinip durdu.Yasin özgüven sorunu yaşıyor ve kendiyle boğuşuyor.Biz onun neler yapabileceğini biliyoruz.Kendisini yersiz bir ispat mücadelesine sok ması anlamsız.Tek hareketiyle bir sezonu kurtarabilecek bir yetenek.İnşallah en kısa sürede hatta bu hafta Sandıklı maçında kim olduğunu herkese gösterecek.Abdullah iki gollük şutundan ilki gol olsa maç şansını tersine çevirip daha güzel işler çıkaracaktı.Samet Yüksel Çayırova’dan vurduğu topla Gebze’de gol bulurken özellikle ikinci yarıda birebir denemeleriyle göz doldurdu.Yalnız Ali Kafadar’ı rakip takımın oyuncusu zannediyor gibi.Bazen onunla oynamayı düşünmüyor.Tecrübesine saygı duy-duğum Samet’in Ali Kafadar’ın numarasını kaydetmesinde fayda görüyorum.İletişimleri çok iyi sonuç- lar verecektir.Yoksa tribünden gördüğüm kadarıyla Kafadar her zaman kapsama alanı içerisinde ancak Samet’in kontürü yok sanki.Ali Kafadar ilkinde takipçiliğinin ikincisinde tecrubesinin ödülünü aldığı iki gol attı.Topu karşı alanda ve bizde tutması ile faydalıydı.Penaltıyı neden kaçırdığını söyleyeyim..Penaltıyı herkes atmak isteyince kimse atamadı.Göz vardı kısacası.Ama ben hepinizi gözlerinizden öpüyorum.

  Spor; barış içinde yarıştır.

  Herkese selam!…

  Yorumlar

  1. mümtaz benli dedi ki:

   hoca efendi hoca efendi sen kriz yönetemiyorsun bu iş senle olmaz

  2. metin mehter dedi ki:

   takımda zaten 8 tane oyuncu sakat pubis olmuş. nden olur pubis ya kendine iyi bakmazsın yada kötü antraman programından olur

  3. çağrı dedi ki:

   iyi futbolcu olmak için kendine iyi bakmalısın sorumlu olduğun klübe de saygılı olman gerekir. mutlaka futbolcu eğlenecek ama bunun dozunu kaçırmayacak. sabah 5 de tesislere dönmeyecek 2 saat uykuyla idmana çıkmayacak sonuç olarak bu şekilde davranan oyuncu sakatlıkdan kurtulamaz. vede başarı beklemek hayal olur. insanlar maçları hep yüreği ağzında seyretmek zorunda değil.

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20