• Sarıyer - Bayrampaşa maç sonucu ne olur ?

   • Sarıyer Kazanır (100%, 2 Oy)
   • Bayrampaşa Kazanır (0%, 0 Oy)
   • Berabere Biter (0%, 0 Oy)

   Toplam Oy : 2

   Loading ... Loading ...

 • Flash required

  REKLAM

  Yapımcı : Bayrampaşalılar
  Site Haritası : Sitemap
  İletişim: Mail Gönder

  Alayımız Halay Çektik isimli konuyu okuyorsunuz

  yazarYazar: mustafasonmez | tarihYayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2011 / 15:53 |

  Taraftarların centilmenlik derslerine devam ettiği Ümraniye maçı,  takımımızın galibiyet serisini oluşturacak bir karşılaşmaydı aynı zamanda. Gümüşhane’den altın çıkarıp Çetin Emeç’te hovardalık yapılacak maç değildi açıkçası.Kazanıp keseyi doldurmak, soğuklarda, yağmurlarda, zor şartlarda gerekirse harcanacak sermayeyi edinmek gerekiyordu.Ama ya kesenin ağzı dardı ya da bizim ellerimiz iri.Uzun süre ganimeti zimmetleyemedik  hazineye.

  Oysa takımımız sahaya filinta gibi çıkmış takı törenindeki damatlar gibiydi. Kapalıdan bir üçlü, kale arkasından elele daveti, ihtiyar heyetinden gol gol sesleri ile tezahuratlar inliyordu stadın semalarında.Katılım geçen günlere göre az olsa da davetliler yine de pisti boş bırakmıyor kimde ne kadar kurt varsa döküyordu tribünlere..

  Maçın başlarında rakibin liberosundan bir çeyrek hediye edilince düğünde toplananla diğer çocuğu da sünnet ederiz diye düşünürken, az daha kendimizinkinden olacaktık.Sünnet, takı derken imdada ikinci gol yetişince takıları keseye koymaya soyunma odasına yolladık damatları..İkinci yarının başlarında damatlar, kendi düğünlerini daha da neşelendirmek için bildikleri tüm oyunları sahnelerken kirve eliyle tutacağını ayakla itekleyerek rakip tarafını uyandırıyordu. Hovardaya verilecek kızımız yok dercesine direnen rakibi Abdullah’ın ısrarı ikna edince düğün alayı dernek alayı bir arada halaylar çekmeye başladık. Düğün halaylarla son buldu.

  Sezon başından beri dilimizde tüy bitiren itirazdan sarı kart görme hastalığı, bu maçta kızıl kı zıl kızıl kızarttı bizi.Dilimizdeki tüyler kıla döndü.Cımbızla hallettiğimiz işleri bu gidişle şe ker ağdası ile çözemez olacağız.Dildeki kıldan kurtulalım derken dili, bademciği kaybedeceğiz vesselam.Biz futbolcuları uyaralım derken aradan bir de teknik direktörümüz hakemin düdüğünün nohutuna bakayım deyince sahada da kenarında da eksik kaldık..Kanbersiz düğün olmaz derler ama teknik direktörsüz cengi kazandık..

  Kaleci Ertuğrul ikinci golden önceki üşengeçliğinin cezasını penaltı ile öderken, Ünal her zamanki gibiydi.Cenk çok iyi oynadığı maçta ilk kez giydiği formayı önce hakeme çemkürerek sonra rakibini deperek askıya astı.Sinan kritik müdehalelerde takımı taşıyan isimlerden olurken yediğimiz ilk golde masaj yaptırmaya gitmiş gibiydi. İlker bıkmadan usanmadan rutini tekrar ettiği bir maç oynadı.Tuğrul kendini bulduğu performansıyla, Oğuz  mücadelesi ve inceliği ile görevini yaparken Serdar ilk maçı olmasının heyecanını üzerinde taşıyarak maçı bitirdi.Yasin sahaya çıkışıyla arkasında orkestra olduğunu anlayacağınız bir maestro gibiydi.Onur maça güvertede başlayıp kaptan köşkünde bitirirken çok iyiydi.Abdullah takım oyuncusu olmayı kafasına koyduğunu gösterirken performansının ödülünü galibiyet golü ile aldı.. Oyuna sonradan giren üç usta oyuncumuz topun hem orta alan mücadelesinde kazanılmasında hem de rakip sahada tutulmasında çok büyük katkı sağladılar..Samet yine bir pozisyonda beleştepeyi hedef alsada başarılıydı.Özkan gücünü esirgemeden katkısını fark ettirirken Ali Kafadar rakibin arkasından esen rüzgarı ve lehlerine olan zamanı tecrübesiyle eritirken az süre almasına rağmen galibiyette büyük pay sahibiydi.

  Şimdi önümüzde Gebze maçı var.Dilimizdeki kılları şeker ağdası ile hallediyoruz ama canımızda bayağı yanıyor.Şekerpınar’ında boğulmamak için rakibi önce ciddiye alıp çok iyi hazırlanmalı, denizleri aşıp derede boğulma hastalığımıza Şekerpınar’ından bidon bidon şifalı sular içerek bir çare bulmalıyız.Aksi takdirde sarılık, kızamık derken kurdeşen olacağız..

  Spor; barış içinde yarıştır.
  Herkese selam….

  Yorumlar

  1. ayhan dedi ki:

   Maçı güzel analiz etmişsin eline sağlık

                                                                                     Sonraki sayfalar : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20